#Ewangelia: odważnie wracajmy do naszych początków

#Ewangelia: odważnie wracajmy do naszych początków
(fot. Jared Sluyter on Unsplash)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / Słucham Pana

Nie wstydźmy się wracać do początków, kiedy nic nie umieliśmy, bo dzięki temu jest szansa, że za drugim razem nauczymy się życia lepiej.

[Mt 18, 1-5. 10. 12-14]

Uczniowie przystąpili do Jezusa, pytając: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. A kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje.

Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.

Jak wam się zdaje? Jeśli ktoś posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich, to czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się błąka? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały.

DEON.PL POLECA

Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło nawet jedno z tych małych».

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Każdy z nas kiedyś był dzieckiem. Potem zaczęliśmy dorastać, ale nie zawsze prawidłowo, bez zabłąkania się gdzieś pośród różnych dróg, które proponuje ten świat.

Dziś Jezus proponuje nam swoisty powrót do początków: "Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego". Aby nie błądzić ciągle na nowo, trzeba zacząć od punktu wyjścia, czyli od swojego pochodzenia. Jeśli przeżyjemy dogłębnie nasze Boże dziecięctwo, wówczas będą większe szanse, że nie będziemy błądzić. A jeśli jednak zbłądzimy, wówczas łatwiej się odnajdziemy.

Nie wstydźmy się wracać do początków, kiedy nic nie umieliśmy, bo dzięki temu jest szansa, że za drugim razem nauczymy się życia lepiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: odważnie wracajmy do naszych początków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.