#Ewangelia: to da ci siłę, żeby nie użalać się nad sobą

#Ewangelia: to da ci siłę, żeby nie użalać się nad sobą
(fot. shutterstock.com)
Grzegorz Kramer SJ, Mieczysław Łusiak SJ

- Nigdy nie będę miał doświadczenia człowieka, który ma żonę, dzieci i zastanawia się nad umową, którą podpisze z szefem. Nie chcę tego przeżywać jak zarzutu.

Nie mogę się użalać nad sobą, bo idę za tym, który rzuca ogień. To ogień pragnienia, żeby zmieniać ten świat. On sprawia, że nie mogę się nad sobą użalać - mówi o. Grzegorz Kramer.

Słowa Ewangelii  [Łk 12, 49-53]

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.

DEON.PL POLECA

Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej".

To jest ogień pragnienia, żeby zmieniać świat [Komentarz o. Grzegorza Kramera]

Jedyne źródło satysfakcji [Komentarz o. Mieczysława Łusiaka]

Pokój jest możliwy tylko tam, gdzie nie ma zła. Zło jest zawsze źródłem niepokoju (walki). Bycie dobrym nie oznacza więc, że jesteśmy bezkonfliktowi. Dobro często wywołuje konflikt - w zetknięciu ze złem. Dlatego konflikt sam w sobie nie jest czymś złym. Chodzi tylko o to, jak ten konflikt przeżywamy. Nie może on dawać nam żadnej satysfakcji. Satysfakcja ze zwycięstwa nad złem jest tak naprawdę satysfakcją ze zła. Jedynym źródłem satysfakcji powinna być dla nas Miłość Boga do nas.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: to da ci siłę, żeby nie użalać się nad sobą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.