#Ewangelia: to jeden z najgorszych grzechów

#Ewangelia: to jeden z najgorszych grzechów
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Maskacjusz Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / Grzegorz Kramer SJ

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

DEON.PL POLECA
Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.

Mk 12, 13-17

Komentarze do Ewangelii:

  • Nie używajmy Boga do czczych rzeczy - Mieczysław Łusiak SJ

Jedną z najbardziej obrzydliwych rzeczy jaką ludzie wymyślili to używanie Boga (religii) do załatwiania jakiś partykularnych interesów. Bóg chce nam dać to, czego najbardziej potrzebujemy, czyli wewnętrzną, duchową przemianę, dzięki której staniemy się dobrzy i szczęśliwi. My niestety często oczekujemy od Niego czegoś innego - aby wsparł nasze wysiłki w dążeniu do wyeliminowania z naszego życia wszystkich wrogów.

Żeby było jasne: Jezusowi nie chodzi o pobłażanie dla niesprawiedliwości. Chodzi o to, czy każde nasze działanie, także to ulepszające świat, czyni lepszymi nas samych. Jeśli nie to, to ono nie ma sensu.

  • Strategia Jezusa wobec obłudników - Wojciech Jędrzejewski OP

  • Bóg i władca ziemski - Grzegorz Kramer SJ

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: to jeden z najgorszych grzechów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.