#Ewangelia: uważaj, bo możesz uruchomić takie demony w sobie, taki ogień, który zniszczy wiele dobra

#Ewangelia: uważaj, bo możesz uruchomić takie demony w sobie, taki ogień, który zniszczy wiele dobra
(fot. shutterstock.com / Sayan Puangkham)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / Słucham Pana

Wtedy my ludzie potrafimy spalić pół świata. O tym jest dzisiejsza Ewangelia.

Ewangelia Łk 4, 24-30
Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze:
«Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman». 
Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.
Mieczysław Łusiak SJ - Nie bądź prorokiem dla siebie
"Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie". Dlatego też nikt nie może być prorokiem, czyli "głosem Bożym" dla samego siebie. Próbując mówić w imieniu Boga do siebie, nawet z pozoru słuszne rzeczy, jesteśmy bardzo narażeni na "przekręty", czyli naginanie Bożych słów do własnych potrzeb.
Powinniśmy więc uważnie słuchać innych, zwłaszcza tych, przez których Bóg może chcieć do nas przemówić, bo są blisko Niego, a jednocześnie mają względem nas zdrowy dystans emocjonalny.
Wojciech Jędrzejewski OP - Gniew niszczy

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: uważaj, bo możesz uruchomić takie demony w sobie, taki ogień, który zniszczy wiele dobra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.