#Ewangelia: zacznij od tego pytania, jeśli chcesz wybrać się w "duchową drogę" z Jezusem

#Ewangelia: zacznij od tego pytania, jeśli chcesz wybrać się w "duchową drogę" z Jezusem
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP

Sama wiedza o Jezusie nie wystarczy do osobistej relacji z Bogiem. A On codziennie chce się z Tobą zaprzyjaźnić. Znajdź dzisiaj czas na spotkanie z NIM i Jego Słowem:

Słowa Ewangeli [J 1, 35-42]

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» - to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» - to znaczy: Piotr.

Ważne pytanie [Wojciech Jędrzejewski OP]

Poznaj Boga osobiście [Mieczysław Łusiak SJ]

Jeden drugiemu wskazywał Jezusa jako Mesjasza (Zbawiciela). Tak dzieje się też dziś. Może nasi rodzice, może bardziej jakiś ksiądz, albo przypadkiem spotkany człowiek, wskazali nam Jezusa, mówiąc: "Idź za Nim, bo warto, bo On cię zbawi". Ale nawet jeśli mocno uwierzyliśmy ludziom mówiącym nam, że Jezus jest Zbawicielem, to nie powinniśmy zapominać, że nic nie zastąpi osobistego poznania Go.

Jezus mówi: "Chodźcie, a zobaczycie". To tak, jakby powiedział: "Posłuchaliście ludzi i zbliżyliście się do mnie? To dobrze, ale teraz poznajcie mnie osobiście". Tym ma być modlitwa - poznawaniem Boga osobiście. Taka modlitwa nie jest łatwa (na pewno trudniejsza od wypowiadania jakiś gotowych formułek), ale warto nauczyć się takiej modlitwy, która będzie mocno oparta na Piśmie świętym. Być człowiekiem wierzącym oznacza bowiem mieć osobisty kontakt z Bogiem, a pierwszym krokiem do osobistego kontaktu z kimś jest poznanie go.

Kościół jest szkołą osobistego kontaktu z Bogiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: zacznij od tego pytania, jeśli chcesz wybrać się w "duchową drogę" z Jezusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.