#Ewangelia: zapomniana prawda o miłości

#Ewangelia: zapomniana prawda o miłości
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ

Piotr powiedział do Jezusa: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?»

Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy».

Mt 19, 27-29

Komentarz do Ewangelii:

DEON.PL POLECA

  • Mieczysław Łusiak SJ - żeby dawać, trzeba brać:

Miłość jest bezinteresowna. To oznacza, że kiedy robimy coś z miłości, to niczego nie żądamy w zamian. Ale to nie znaczy, że niczego nie otrzymujemy. Gdybyśmy ciągle dawali coś z siebie, a jednocześnie nic nie otrzymywali, to szybko przestalibyśmy istnieć. Taka jest natura człowieka: aby coś dać, najpierw musimy to otrzymać, w takiej lub innej formie. Jeśli coś daliśmy z siebie, to musimy teraz coś otrzymać. To tylko Bóg może kochać, niczego nie otrzymując.

Dla trwania w miłości ważne jest tylko, abyśmy nigdy nie oczekiwali na zapłatę i nie traktowali tego, co otrzymujemy jako zapłaty. Nie ma nic złego w otrzymywaniu zapłaty, ale miłość na nią nie liczy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Kociołek

Usuń z drogi znaki zawracania

Postanowiłem napisać o wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu, bo fakt, że mogę to robić, jest dowodem, że warto walczyć do końca.

Nieważne, od czego zaczynasz. Nie czekaj, marzenia nie spełnią...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: zapomniana prawda o miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.