Nie dopuść, aby twoje serce było zatwardziałe mimo cudów, jakich doświadczasz

Nie dopuść, aby twoje serce było zatwardziałe mimo cudów, jakich doświadczasz
Fot. Abbat / unsplash.com

Jezus wypowiada prorocką groźbę przeciwko ludziom z Korozain, Betsaidy czy Kafarnaum. To tam dokonywało się wiele ‘cudów’, a oni byli zatwardziali w czynieniu zła i niezdolni wyrwać się z takiego zaślepienia.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię (12.07.2022)

Obraz: Jezus czyni wyrzuty miastom, w których działy się cuda, a nie przyjęły ich i się nie nawróciły. Oczyma wyobraźni zobaczę te miejsca i te cuda. To wielki dramat: mieć coś przed oczyma i nie widzieć. 

Myśl: Jezus wypowiada prorocką groźbę przeciwko ludziom z Korozain, Betsaidy czy Kafarnaum. To tam dokonywało się wiele ‘cudów’, a oni byli zatwardziali w czynieniu zła i niezdolni wyrwać się z takiego zaślepienia. Jesteśmy odpowiedzialni za to, co poznajemy. Jeśli trwamy w zaślepieniu, pełen cierpienia i wyrzutów okrzyk Jezusa odnosi się także do nas, do mnie. 

Emocja: Smutek. Zasmucanie Boga z powodu zatwardziałości w złu i grzechach to nie tylko kaznodziejska figura retoryczna. Jezus także wobec mojego złego postępowania, grzechów i słabości wypowiada swoje ‘biada’. 

Wezwanie: Poproszę o to, by Jezus ‘niepokoił’ mnie za pomocą znaków i Swojego słowa. Podziękuję za ofiarę na krzyżu, cenę moich grzechów.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Nie dopuść, aby twoje serce było zatwardziałe mimo cudów, jakich doświadczasz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.