Nie martw się o rzeczy materialne, ufaj Bożej opatrzności

Nie martw się o rzeczy materialne, ufaj Bożej opatrzności
fot. Miles Burke / Unsplash

Róbmy tyle, ile się da, angażujmy się w to, by sprawy Boże toczyły się do przodu i by nigdy nie zabrakło nam środków jakimi są ewangelizowanie i głoszenie dobrej nowiny o tym, że Jezus żyje i chce nas doprowadzić do życia.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [18.06.2022]

DEON.PL POLECA
Komentuje Jan Głąba SJ

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi, że nie da się służyć dwóm panom, że nie da się służyć mamonie i nie da się służyć Bogu, bo zawsze któregoś z panów będzie się kochało bardziej. A potem Jezus daje przykład przyrody, mówi: "Zobaczcie, lilie polne w ogóle nie troszczą się o to, jak są przystrojone, a wyglądają pięknie. Ptaki podniebne i inne stworzenia nie sieją ani nie zbierają, a jednak zawsze są nasycone". I Jezus mówi, byśmy zaufali, byśmy nie martwili się o rzeczy materialne ale ufali Bożej opatrzności, ufali temu, że Pan Bóg w swym miłosierdziu się o nas zatroszczy.

Jako człowiek wiary, można robić tyle, ile się da, angażować się w to, by sprawy Boże toczyły się do przodu i by nigdy nie zabrakło nam środków jakimi są ewangelizowanie i głoszenie dobrej nowiny o tym, że On żyje i chce nas doprowadzić do życia.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Nie martw się o rzeczy materialne, ufaj Bożej opatrzności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.