Nie żałujmy czasu na bycie z Maryją

Nie żałujmy czasu na bycie z Maryją
fot. Ben White / Unsplash
6 miesięcy temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Kult Maryi, Matki Bożej, jest ze wszech miar uzasadniony. Chodzi w nim bowiem o nazywanie Maryi naszą Matką, zgodnie z wolą Pana Jezusa wypowiedzianą z krzyża.

Najpierw przeczytaj dzisiejszą Ewangelię (J 19, 25-27)

"Weźmy do siebie Maryję" [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Kult Maryi, Matki Bożej, jest ze wszech miar uzasadniony. Chodzi w nim bowiem o nazywanie Maryi naszą Matką, zgodnie z wolą Pana Jezusa wypowiedzianą z krzyża. A skoro Maryja jest naszą Matką, to Jezus-Bóg jest naszym Bratem. Biada nam, gdybyśmy o tym zapomnieli. Wszak Jezus po to właśnie przyszedł na ten świat, byśmy zrozumieli, że Bóg nie wyparł się nas i że jesteśmy rodzeństwem Syna Bożego - dziećmi Boga Ojca.

Nie żałujmy więc czasu na bycie z Maryją, bo to nas zbliża do Boga. Ale pamiętajmy, że dzieci są podobne do rodziców, że ich naśladują, że czasem z oporami, ale ich słuchają. Słuchajmy więc Maryi. A Ona mówi: "Słuchajcie Jezusa - mego Syna". Słuchajmy więc Jezusa i naśladujmy Go. Naśladujmy też Maryję. Weźmy Ją do siebie.

"Gorące punkty" [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Nie żałujmy czasu na bycie z Maryją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.