Marcin Zieliński: Ktoś ci powiedział, że się nie nadajesz, że nic z ciebie nie będzie?

Marcin Zieliński: Ktoś ci powiedział, że się nie nadajesz, że nic z ciebie nie będzie?
Marcin Zieliński. Źródło: YouTube / Marcin Zieliński
Marcin Zieliński YouTube / mł

- Może nie raz usłyszałeś od swoich rodziców, bliskich, przyjaciół, że się nie nadajesz, że nic już z ciebie nie będzie. Bóg ma zupełnie inne myśli na twój temat – mówi Marcin Zieliński, ewangelizator.

W „Kwadransiku ze Słowem”, opublikowanym na kanale YouTube, Marcin Zieliński mówi o kluczowej sprawie w życiu człowieka wierzącego. „Jeśli o tym zapomnimy, zły duch to wykorzysta i nasza posługa szybko się skończy” – podkreśla.

Co jest takie ważne? Wskazówkę znajdujemy w Ewangelii św. Łukasza, w scenie chrztu Jezusa. Jezus słyszy tam głos Ojca: „Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

- Ojciec chwali się przed wszystkimi Jezusem, swoim Synem, z którego jest dumny. Robi to, gdy Jezus jeszcze nie zaczął głosić, nauczać, czynić cuda. Jeszcze nie było za co Go chwalić. To sam początek! – podkreśla ewangelizator. - Bóg do nas też tak mówi: ty jesteś moim synem umiłowanym, jestem z ciebie dumny, chlubię się tobą przed innymi. To jest moja córka, jesteś ukochana, najpiękniejsza, jestem z ciebie dumny. Dla Boga jesteś wyjątkowy i nie musisz na to zapracowywać. Nie da się na to zapracować! – mówi Marcin Zieliński.  

Ewangelizator podkreśla, że zanim zaczniemy służyć Bogu, musimy usłyszeć takie słowa i uwierzyć, że są skierowane do nas.

- Jesteś kochany, przeznaczony do wielkich rzeczy, ale Bóg kocha cię tak samo dziś, gdy jeszcze nie robisz nic, i tak samo będzie cię kochał, gdy dokonasz wielkich rzeczy – podkreśla w nagraniu. - Jego myśli o tobie się nie zmieniają, Jego miłość się nie zmienia, jesteś ważny w Jego oczach.

Takie przedstawienie Boga i Jego miłości do nas prowadzi do zrozumienia bardzo ważnej rzeczy: nie musimy naszego poczucia wartości uzależniać od tego, czy nam wychodzi to, co robimy, czy nie.

- Są takie momenty, kiedy jestem dumny z tego, co zrobiłem, i takie momenty, kiedy nie jestem dumny. Niezwykła rzecz polega na tym, że nie muszę być zależny od tego, czy mi dzisiaj wyszło, czy nie wyszło, bo wiem, że Boże myśli na mój temat są niezmienne. Czy super Mu służę, czy noga mi się podwinie i zgrzeszę – On dalej dobrze o mnie myśli – dzieli się ewangelizator.

- Może nie raz usłyszałeś od swoich rodziców, bliskich, przyjaciół, że się nie nadajesz, że nic już z ciebie nie będzie. Bóg ma zupełnie inne myśli. Dla niego jesteś wyjątkowy i nie musisz na to zapracowywać.

Zobacz całe nagranie:

Źródło: Marcin Zieliński YouTube / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński: Ktoś ci powiedział, że się nie nadajesz, że nic z ciebie nie będzie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.