Miłosierdzie Boże dla świata. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 6]

Miłosierdzie Boże dla świata. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 6]
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
faustyna.pl/dm

Św. Faustyna Kowalska należy do grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie.

Wypraszanie Miłosierdzia Bożego dla świata

DEON.PL POLECA
Pan Jezus: „Córko Moja, schyliłem serce swoje do próśb twoich; zadaniem twoim i obowiązkiem jest tu na ziemi wypraszać miłosierdzie dla świata całego” (Dz. 570).

„Modlitwy, posty, umartwienia, prace i wszystkie cierpienia łączyć będziesz z modlitwą, postem, umartwieniem, pracą, cierpieniem Moim, a wtenczas będą miały moc przed Ojcem Moim”. (Dz. 531).

„Czynię cię szafarką miłosierdzia swego”. (Dz. 570).

Siostra Faustyna: „O Boże mój, jestem świadoma posłannictwa swego w Kościele świętym. Ustawicznym wysiłkiem moim jest wypraszać miłosierdzie dla świata. Ściśle łączę się z Jezusem i staję jako ofiara błagalna za światem. Bóg mi nie odmówi niczego, kiedy Go błagam głosem Syna Jego. Moja ofiara jest niczym sama z siebie, ale kiedy ją łączę z ofiarą Jezusa Chrystusa, to staje się wszechmocną i ma moc przebłagania gniewu Bożego. Bóg miłuje nas w Synu swoim, bolesna męka Syna Bożego jest ustawicznym łagodzeniem gniewu Boga”. (Dz. 482).

Modlitwa:

Święta Faustyno, wraz z Tobą chcę błagać o miłosierdzie dla całego świata, szczególnie dla grzeszników oraz kapłanów i osób zakonnych, aby święcie żyjąc, prowadziły lud Boży po drogach zbawienia.

* * *

Źródło: Strona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyna.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Skomentuj artykuł

Miłosierdzie Boże dla świata. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 6]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.