Młody jezuita w Dzień Nauczyciela o nauce w szkole Pana Jezusa…  

Młody jezuita w Dzień Nauczyciela o nauce w szkole Pana Jezusa…  
Fot. YouTube/Jan Głąba SJ
Jan Głąba SJ/Youtube

W Dzień Edukacji Narodowej, zwany jako Dzień Nauczyciela, Jan Głąba SJ opowiada na swoim kanale o doświadczeniu nowicjackiej próby katechetycznej, która była okazją do kilkutygodniowej obecności w szkole po drugiej stronie biurka. 

Jan Głąba SJ: - Chciałem być nauczycielem inspirującym, takim, którego się lubi, który nie zamęcza… paradoksalnie pojechałem na praktyki, by uczyć dzieci religii, a to te dzieci mnie katechizowały. Dziś w Dzień Nauczyciela, życzę wszystkim - nie tylko belfrom - byśmy chcieli chodzi do szkoły Pana Jezusa.

DEON.PL POLECA
A co to jest szkoła Pana Jezusa? O tym możesz posłuchać w filmie młodego jezuity, który dzieli się przeżyciami z odbytych w nowicjacie praktyk w szkole, o tym jak spotykał w niej żywego Boga w spotkaniach z najmłodszymi.

Jan Głąba SJ opowiada o swoich praktykach w szkole, kiedy przez kilka tygodni zasiadł za biurkiem jako nauczyciel i wczuł się w jego rolę, starając się zaciekawiać uczniów i przygotowywać dla nich ciekawe lekcje.

DEON.PL POLECA

- Miałem takie poczucie, że jestem nauczycielem, który inspiruje, lekcje mnie cieszyły, nie miałem trudności, żeby je przygotować. Wszystko szło jak po maśle, aż nagle nastąpiło tąpnięcie - opowiada. Ale było to bardzo pouczające wydarzenie, a wiele do myślenia dała młodemu duchownemu rozmowa z dziewczynką z trzeciej klasy i słowa, które od niej usłyszał. Słowa o Bogu. Jak 9-latka przemówiła do jezuity, że ma na to tylko takie słowa: - To mnie rozsadziło. 

Zobacz film:

Jan Głąba SJ - jezuita, scholastyk, student filozofii. Urodzony i wychowany we Wrocławiu. Nowicjat odbył w Gdyni. Mieszka w Krakowie i uczy się na AIK. Były pływak, obecnie instruktor i sędzia pływania oraz ratownik WOPR. Koordynował ogólnopolski projekt „Serce Młodych”. Pracował w Modlitwie w drodze. Prowadzi bloga i kanał YouTube.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Piotrowski

Rozśpiewana katecheza to zbiór piosenek i pieśni religijnych w wykonaniu dzieci składający się z dwóch płyt CD z dodatkowymi liniami melodycznymi do ćwiczeń i gotowymi tekstami piosenek do wydruku.

Doskonała pomoc katechetyczna dla klas szkoły...

Skomentuj artykuł

Młody jezuita w Dzień Nauczyciela o nauce w szkole Pana Jezusa…  
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.