„Mocni w Duchu” zbierają na dom rekolekcyjny

„Mocni w Duchu” zbierają na dom rekolekcyjny
(fot. Youtube/mocniwduchu)
youtube.com/dm

- Naprzeciwko naszego kościoła jest duża kamienica, wystawiona na sprzedaż. Byłby to dom rekolekcyjny, w którym non stop prowadzilibyśmy rekolekcje ignacjańskie - mówi jezuita o. Remigiusz Recław ze wspólnoty „Mocni w Duchu”, która działa przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Jezuita zachęca do włączenia się w zbiórkę na zakup budynku.

Wspólnota prowadziłaby w zakupionym budynku rekolekcje ignacjańskie. Cena obiektu to ok. 6 mln.

DEON.PL POLECA
- Właścicielem kamienicy, która znajduje się blisko kościoła, jest ZUS, który sprzedaje ją od trzech lat. W tym momencie będzie znowu wystawiona na sprzedaż - mówi jezuita.

-  Mamy kadrę, wszystko inne, tylko nie mamy finansów na ten cel. Byłby to dom rekolekcyjny, w którym non stop prowadzilibyśmy rekolekcje - podkreśla jezuita.

O. Remek zachęca do modlitwy w tej sprawie i dodaje, że „jeśli pomysł kupienia kamienicy jest od Boga, to pomysł ten na pewno się uda”.

- Wiecie dobrze, jakim błogosławieństwem są rekolekcje ignacjańskie. To rekolekcje, które ratują życie, rodziny, otwierają na nowe, tworzą liderów, rozeznających duchy, aby być całym w Kościele i służyć Bogu w Kościele - podsumowuje jezuita z „Mocnych w Duchu”.

 - Inwestycja w budynek to inwestycja w ratowanie rodzin, dzieci, sytuacji, gdzie ktoś się zupełnie gubi - podkreśla.

Osoby, które chcą wesprzeć kupno budynku, który byłby przeznaczony na dom rekolekcyjny, mogą pisać bezpośrednio do o. Remigiusza Recława (remi.reclaw@jezuici.pl) ze wspólnoty „Mocni w Duchu”, która organizowałaby ww. rekolekcje.

Zobacz wideo:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

„Mocni w Duchu” zbierają na dom rekolekcyjny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.