"Modlę się, ale nie czuję Boga". Siostra Małgorzata Lekan OP wyjaśnia, co może być tego przyczyną

"Modlę się, ale nie czuję Boga". Siostra Małgorzata Lekan OP wyjaśnia, co może być tego przyczyną
Fot. Archiwum siostry Małgorzaty Lekan OP
Małgorzata Lekan OP

Co zrobić, gdy modlimy się i czytamy Słowo Boże, a Bóg milczy? A może to tylko złudzenie? Zobacz drugi odcinek naszego wielkopostnego cyklu Q&A, w którym siostra Małgorzata Lekan OP odpowiada na pytania zadane przez czytelników DEON.pl.

"Mimo podejmowanych prób (modlitwa w ciszy, medytacja), nie czuję odpowiedzi Boga. Nie potrafię również odnaleźć odpowiedzi na stawiane pytania w wydarzeniach życia. Co powinienem w takiej sytuacji robić?" - pyta Andrzej.

DEON.PL POLECA
Bóg milczy? A może tylko tak nam się wydaje?

Siostra Małgorzata Lekan OP w filmie opublikowanym na kanele DeonTV wskazuje, że stan opisany przez Andrzeja można wyjaśnić na trzy sposoby:

- Po pierwsze, może to jest okres, w którym Bóg przeprowadza cię przez drogę, na której masz nauczyć się Mu ufać i pamiętać, że droga, którą do tej pory przeszliście, była wystarczająco pewna, wystarczająco bogata w Słowo Boga, by wystarczyć na kolejnym etapie - mówi siostra Małgorzata Lekan OP.

Druga możliwość dotyczy sytuacji, w której to my nie jesteśmy otwarci na Bożą odpowiedź.

- Może tutaj chodzić o to, że Bóg naprawdę mówi, cały czas próbuje komunikować się ze mną, cały czas dociera do mnie - czy to przez Słowo, czy przez wydarzenia życia, czy przez ludzi, którzy pojawiają się w moim życiu - ale to ja nie jestem otwarta na usłyszenie tego, co On chce do mnie powiedzieć. Dlaczego? Bo szukam odpowiedzi na jakieś konkretne pytania, a Bóg nie chce tej odpowiedzi udzielić wprost. Robi to albo "naokoło", albo inne sprawy według Niego są ważniejsze i chce, żebym je usłyszała - wyjaśnia siostra Małgorzata Lekan OP.

Trzecia możliwość polega na tym, że Bóg nam ufa i jest zupełnie spokojny o decyzje, które podejmiemy. Przez swoje milczenie chce zaprosić nas do tego, żebyśmy zechcieli podjąć kolejny krok.

- I być może weryfikacja Jego woli, Jego słowa dla nas, nastąpi właśnie wtedy, gdy podejmiemy ten krok do przodu - mówi dominikanka.

W każdą środę Wielkiego Postu oddajemy głos siostrze Małgorzacie Lekan OP, autorce książki "Boska Ja", dominikance, której bliskie są tematy związane z wiarą, duchowością i samorozwojem. Siostra Małgorzata w wielkopostnym cyklu Q&A odpowie na nadesłane przez was pytania i poruszy takie tematy jak: zamadlanie problemów, milczenie Boga oraz szukanie równowagi między byciem dla innych a byciem dla siebie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Lekan OP

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności....

Skomentuj artykuł

"Modlę się, ale nie czuję Boga". Siostra Małgorzata Lekan OP wyjaśnia, co może być tego przyczyną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.