Modlitwa do świętej Rity o rozeznanie powołania. Odmów ją, jeśli szukasz drogi życia

Modlitwa do świętej Rity o rozeznanie powołania. Odmów ją, jeśli szukasz drogi życia
fot. Colton Duke / Unsplash
Logo źródła: WAM DEON.pl

Rozeznanie powołania nie jest łatwe, dlatego warto poprosić o pomoc potężną wstawienniczkę - świętą Ritę, patronkę tych, którzy mierzą się z najtrudniejszymi wyzwaniami.

Rozeznając powołanie, warto przede wszystkim przyjmować sakramenty, żyć w łasce i pamiętać o modlitwie. Można również skonsultować proces rozeznawania z kierownikiem duchowym. Nie wolno zapominać także o dbaniu o siebie, dobrym samopoczuciu i nie podejmowaniu decyzji w skrajnych stanach emocjonalnych.

DEON.PL POLECA
Wszystkim, którzy tego spróbowali i nadal mierzą się z podjęciem najważniejszej życiowej decyzji, polecamy modlitwę za wstawiennictwem świętej Rity, która jest przykładem posłuszeństwa i pokory, cierpliwości i całkowitego oddania się Bogu.

Modlitwa do świętej Rity w rozeznawaniu drogi życiowej

Święta Rito, jesteś dla nas przykładem posłuszeństwa i pokory, cierpliwości i całkowitego oddania się Bogu. Wszystkie twoje decyzje i wybory miały przede wszystkim podobać się Bogu i wypełniać Jego wolę. Rozeznając swoją drogę życiową, już w dzieciństwie miałaś pragnienie, by wstąpić do zakonu, uznając, że w ten sposób będziesz najbliżej Boga. Jestem na etapie rozeznawania swojego powołania, ale jakże niedościgły dla mnie jest twój wzór. Także we mnie zrodziła się myśl o powołaniu zakonnym, nie mam jednak takiej pewności, którą ty miałaś. Naprawdę nie wiem, co zrobić, którą drogą pójść, co wybrać. Jakże trudno podjąć mi ostateczną decyzję. Bo co, jeśli okaże się ona błędna? Wyproś mi u Boga łaskę, bym potrafił właściwie rozeznać i wybrać. Niech Duch Święty oświeci mój umysł i serce, by wybrały właściwą drogę. Proszę cię, byś wyprosiła mi łaskę, abym na obranej drodze wytrwał do końca mimo przeciwności czy wątpliwości, abym pozostał wierny miłości, którą wybiorę, nie zniechęcając się swoimi słabościami czy przeszkodami, jakie niesie ze sobą życie.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… Święta Rito, módl się za nami.

Modlitwy na każdą okazję

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Stokłosa, Marek Wójtowicz SJ

Módl się ze św. Ritą w chwilach zwątpień i trudności

Jeśli martwisz się o swoich bliskich lub zmagasz się z chorobą…
Jeśli przeżywasz kryzys lub doświadczasz strapienia…
Jeśli problemy zdają się przerastać twoje...

Skomentuj artykuł

Modlitwa do świętej Rity o rozeznanie powołania. Odmów ją, jeśli szukasz drogi życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.