Modlitwa za powołanych do małżeństwa

Modlitwa za powołanych do małżeństwa
Fot. Maridav / Depositphotos.com
taknaserio.pl / mł

Modlitwa o powołania kojarzy nam się zazwyczaj z prośbą za osoby, które zastanawiają się, czy wybrać drogę kapłańską lub zakonną. Jednak Kościół mówi też o innym powołaniu, równie ważnym - o powołaniu do małżeństwa. 

Modlitwa o powołanie do małżeństwa została ułożona przy okazji Tygodnia Modlitwy o Powołania Małżeńskie - czyli inicjatywy, która powstała w Polsce w 2014 roku. Inspiracją do zorganizowania takiego tygodnia była adhortacja papieża Franciszka "Amoris laetitia", a konkretnie punkt 40, który brzmi:  "Musimy znaleźć słowa, motywacje i świadectwa, które by nam pomogły w poruszeniu najgłębszych zakamarków serc ludzi młodych, gdzie są najobfitsze źródła ich zdolności do wielkoduszności, zaangażowania, miłości, a nawet heroizmu, aby ich zachęcić do zaakceptowania z entuzjazmem i męstwem wyzwania małżeństwa” 

DEON.PL POLECA
Modlitwa o powołania małżeńskie

Dobry Boże, który jesteś Trójcą miłujących się Osób i który z miłości stworzyłeś człowieka. Ty wybierasz spośród ludzi kobiety i mężczyzn, zapraszając ich do zawarcia sakramentu małżeństwa, by byli jedno, jak Ty Ojcze, jesteś jedno z Synem i Duchem Świętym. Prosimy Cię, obdarz tych, których powołujesz do małżeństwa łaską odwagi i mocy, abyś poprzez pełne czystości narzeczeństwo przygotował ich do pełnego miłości oddania się sobie do końca, jak Chrystus Oblubieniec, oddał się swojej Oblubienicy, Kościołowi.

Tych, którzy idą już drogą małżeństwa ku Wiecznej Ojczyźnie, uzdalniaj mocą Ducha Świętego do ciągłego, na nowo przekraczania siebie, aby sakramentalna łaska, którą ich obdarzyłeś, pozostawała w nich żywa i dawała im moc do życia wypełnionego wzajemną miłością, jaką Chrystus umiłował swój Kościół.

Tych, którzy oddalili się od siebie i często żyją wbrew obietnicy złożonej przed Tobą, umocnij mocą Ducha Świętego, której im udzieliłeś w sakramencie małżeństwa, by byli wiernymi Tobie i swoim małżonkom, jak Chrystus jest wierny Kościołowi.

Maryjo Matko Pięknej Miłości, czuwaj nad każdym małżeństwem i jak to uczyniłaś w Kanie Galilejskiej wstawiaj się za nim u Twojego Syna, który wraz z Ojcem i Duchem Świętym, żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Modlitwa za powołanych do małżeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.