Myślisz, że jesteś wierzący? Ten prosty test powie o twojej wierze więcej, niż ci się wydaje

Myślisz, że jesteś wierzący? Ten prosty test powie o twojej wierze więcej, niż ci się wydaje
O. Adam Szustak podczas rekolekcji w Łodzi. Źródło? Langusta na palmie / YouTube.com
Langusta na palmie / YouTube.com

Czy jesteś wierzący? Jest bardzo prosty sposób, żeby to sprawdzić - mówi o. Adam Szustak OP. 

Jak dosłownie brzmi pierwsze przykazanie? "Żeby miedzy moją a twoją twarzą nie było nic innego" - mówił dominikanin podczas głoszonych w Łodzi rekolekcji.

- Tak, tak dosłownie brzmi pierwsze przykazanie! Jak to intymnie brzmi! Czy między waszą twarzą a twarzą Boga nie ma nic innego? Jeśli nie ma - jesteście wierzący. Jeśli jest - jesteście niewierzący. Jak to prosto sprawdzić? Wystarczy pomyśleć o swojej modlitwie w ostatnim tygodniu. 

- Przypomnijcie sobie modlitwy z ostatniego tygodnia. Czy wśród nich była chociaż jedna, w której w ogóle nie chodziło o ciebie, twoje życie, kłopoty, potrzeby, tragedie, o pokój na Ukrainie, o twoich bliskich? Taka, w której nie chodziło o nic innego, tylko o Pana Boga? - pytał o. Szustak.

Opowiedział też, jak taka modlitwa może wyglądać. 

- Teraz będę się modlić, żebyś przypadkiem czegoś mi nie dawał, nic nie chcę, niczego nie potrzebuję, nie mam żadnych spraw, mam tylko jedno pytanie, Panie Boże. Co u Ciebie? Jak się masz? Może masz jakieś życzenia, może chciałbyś, żebym coś dla Ciebie zrobił, może coś by Ci się podobało? A jak nie, to sobie po prostu posiedźmy. chcę po prostu z Tobą poprzebywać - mówił zakonnik. 

Ten "test" wiary o. Szustak podsumował następująco: jeśli choć jedna Twoja modlitwa dotyczyła tylko Pana Boga - to jesteś niedaleko od królestwa niebieskiego. Jeśli nie było ani jednej takiej modlitwy - to jesteś niewierzący.

Źródło: Langusta na palmie / YouTube.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Publikacja poświęcona jednym z najbardziej aktualnych tematów XXI wieku – niezaspokojonym pragnieniom, nałogom i strachowi przed samotnością. Spotykamy w niej Samsona, człowieka pełnego kontrastów, nadludzkiej siły i ogromnej słabości, którego historia i wnioski z niej...

Skomentuj artykuł

Myślisz, że jesteś wierzący? Ten prosty test powie o twojej wierze więcej, niż ci się wydaje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.