Nawiedzenie celi siostry Faustyny w Łagiewnikach w dzień wspomnienia świętej

Nawiedzenie celi siostry Faustyny w Łagiewnikach w dzień wspomnienia świętej
Cela św. siostry Faustyny (Fot. faustyna.pl)
faustyna.pl/dm

5 października we wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej będzie można zobaczyć miejsce, w którym Apostołka Bożego Miłosierdzia odeszła z tej ziemi do domu Ojca - piszą na swojej stronie Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik. Na co dzień jest ono niedostępne dla pielgrzymów, ponieważ znajduje się za zakonną klauzurą.

Wchodząc do Sanktuarium w Łagiewnikach można zobaczyć tylko tablicę informacyjną i ubrane kwiatami okno od dawnej infirmerii. We wspomnienie świętej oratorium, w którym spoczywają relikwie z ciała siostry Faustyny i relikwie ponad stu świętych i błogosławionych, będzie udostępnione pielgrzymom w godzinach: 10.00-18.30.

Wspomnienie św. Faustyny w Łagiewnikach

Wcześniej w dniach 2-4 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się tradycyjnie odprawiane triduum przed uroczystością św. Faustyny. Msze św. o godzinie 17.00 celebrować będzie i okolicznościowe kazania wygłosi ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego Sanktuarium.

5 października w uroczystość liturgiczną św. siostry Faustyny w Łagiewnikach w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy jej grobie Msze św. Będą odprawione o godzinie: 6.30, 17.00 i 19.00. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, jak każdego dnia i nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.30. Od godziny 20.30 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Wieczór łaski i uwielbienia zakończy się o 22.45, czyli w godzinie przejścia św. Faustyny do domu Ojca Niebieskiego - czytamy na stronie faustyna.pl.

W bazylice Msze św. celebrowane będą w porządku niedzielnym bez Mszy św. 13.30, czyli o godzinie: 9.00, 10.30, 12.00, 15.20, 18.00. W czasie Eucharystii o godzinie 12.00 odbędą się ceremonie przyjęcia nowych członków stowarzyszenia „Faustinum”.

Można uczestniczyć w tym triduum przez transmisję online za pośrednictwem internetu: przez stronę www.faustyna.pl, na You Tube w kanale: Faustyna.pl.

Uroczystości we wspomnienie św. Faustyny odbędą się również w Łodzi i w Płocku.

Kim była siostra Faustyna Kowalska?

Św. Faustyna Kowalska 85 lat temu zmarła w Krakowie  w Łagiewnikach. Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 5 października.

Należy go grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie. Święty Jan Paweł II powiedział o niej po prostu, że „jest darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła”- piszą Siostry Miłosierdzia na swojej stronie.

Jej wpływ na życie Kościoła wyraża się choćby w powszechnej praktyce nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach, które przekazała.

Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach (Fot. faustyna.pl)Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach (Fot. faustyna.pl)

Dziś nie ma już chyba kraju, w którym nie byłoby obrazu Jezusa Miłosiernego, święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy w roku 2000 zostało wpisane do kalendarza całego Kościoła, Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest nawet w językach plemiennych, choć była podyktowana po polsku, jak całe orędzie Miłosierdzia; coraz większą popularność zdobywa sobie praktyka modlitwy w chwili konania Jezusa na krzyżu, czyli Godzina Miłosierdzia, oraz szerzenie czci Miłosierdzia.

faustyna.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Skomentuj artykuł

Nawiedzenie celi siostry Faustyny w Łagiewnikach w dzień wspomnienia świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.