Nie czytasz Pisma Świętego, bo nie wiesz, jak zacząć?

Nie czytasz Pisma Świętego, bo nie wiesz, jak zacząć?

Zazwyczaj wygląda to tak. Jesteś chrześcijaninem, katolikiem. Masz w domu Pismo Święte. Wiesz, że dobrze by było chociaż od czasu do czasu je poczytać… i na tym się kończy. 

Albo inaczej: nie masz wielkiej osobistej potrzeby, żeby czytać Pismo Święte. Wystarcza Ci to, co czasem przypadkiem usłyszysz. Widzisz jednak, że coraz więcej znajomych sięga po Biblię i całkiem nieźle im to robi… Z ciekawości też chcesz spróbować. Tylko nie wiesz, jak to ugryźć.

 Albo jeszcze inaczej. Jesteś we wspólnocie, która jasno zaleca czytanie Pisma Świętego. Jeśli nie codziennie, to przynajmniej w regularnych odstępach czasu. Chcesz to robić, ale zupełnie nie masz pomysłu.

Jak zacząć czytać Pismo Święte, gdy nie bardzo Ci to do tej pory wychodziło? Oto trzy wskazówki, które mogą Ci pomóc.

  1. Postaw na konkret.

    Wybierz jeden sposób i trzymaj się go przez miesiąc. Na początku bardzo jasno i konkretnie opisz sobie, jak to będzie wyglądało. Może we wtorki i czwartki o 7 rano będziesz czytać jeden, kolejny rozdział z Ewangelii św. Marka? Albo co niedzielę kwadrans od 17.00 przeznaczysz na przeczytanie wszystkich niedzielnych czytań, z psalmem włącznie? A może codziennie przed zaśnięciem przeczytasz dwa wersety z Księgi Mądrości?

  2. Znajdź wsparcie, wyzwanie, grupę.

    Może masz wśród bliskich Ci osób kogoś, kto umówi się z Tobą na wspólne czytanie Pisma Świętego raz w tygodniu? Albo będzie chętny, by codziennie wysyłać sobie nawzajem wiadomość z jednym wersetem Biblii? Może dołączysz do jednego z biblijnych wyzwań na Facebooku?
  1. Zacznij tam, gdzie jesteś.

    Z jakiego portalu społecznościowego korzystasz najczęściej? Znajdź na nim profil albo fanpage, który codziennie wrzuca do sieci fragment tekstu Pisma Świętego albo grafikę z biblijnym cytatem i dodaj go do ulubionych, bo codziennie czytać malutki fragment Pisma tam, gdzie jesteś kilka razy dziennie.

Chcesz coś zmienić? Pomódl się: 

Panie Jezu, Ty jesteś żywym Słowem, a Twoja obecność w księdze Pisma Świętego jest prawdziwa i potwierdzona przez Kościół. Pozwól mi znaleźć najlepszy sposób, czas i miejsce na to, by regularnie spotykać się z Tobą w Słowie. 

DEON.PL POLECA

Co jeszcze może pomóc?

KSIĄŻKA-przewodnik, która stanie się Twoim planem czytania Pisma Świętego. Największa zaleta? Wystarczy ją otworzyć i od razu wiadomo, co i jak robić. Polecamy na przykład "Bóg mówi do Ciebie: poznaj Mnie"  ks. Leszka Matei, który od wielu lat ze swoimi parafianami wspólnie czyta Pismo Święte według metody opisanej w książce. 

CZYTANIA w Twojej skrzynce mailowej - koniec z szukaniem fragmentów i zastanawianiem się, gdzie zacząć. Codzienne czytania możesz dostawać na maila, zapisując się na nie na przykład na stronie mateusz.pl

 


Inspirująca myśl:

Pismo Święte nie jest taką samą książką jak inne, one bowiem koncentrują czytelnika tylko na swojej
treści, Biblia natomiast zawiera w sobie moc Bożą, która może zmienić twoje
życie.

ks. Leszek Mateja

 

Marta Łysek - dziennikarka i teolog, pisarka i blogerka. Poza pisaniem ogarnia innym ludziom ich teksty i książki. Na swoim Instagramie organizuje warsztatowe zabawy dla piszących. Twórczyni Maluczko - bloga ze Słowem. Jest żoną i matką. Odpoczywa, chodząc po górach, robiąc zdjęcia i słuchając dobrych historii. W Wydawnictwie WAM opublikowała podlaski kryminał z podtekstem - "Ciało i krew"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Leszek Mateja

Spotkaj Jezusa w Biblii

Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust  Bożych (Mt 4,4)

Bóg nieustannie mówi do ciebie. W Piśmie Świętym objawia ci prawdę o sobie samym i o...

Skomentuj artykuł

Nie czytasz Pisma Świętego, bo nie wiesz, jak zacząć?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.