Nie tylko małżeństwo i kapłaństwo. Bp Galbas o trzecim bardzo rzadkim rodzaju powołania

Nie tylko małżeństwo i kapłaństwo. Bp Galbas o trzecim bardzo rzadkim rodzaju powołania
Fot. Fotoflesz Ruciane-Nida / YouTube
1 miesiąc temu

"Jest jeszcze trzecie powołanie, na które w języku polskim nie ma nawet dobrej nazwy. Ono też się zdarza, choć moim zdaniem jest najrzadsze" - mówi bp Adrian Galbas SAC.

Trwają rekolekcje wakacyjne z biskupem Adrianem Galbasem SAC. To nie tylko czas fizycznego odpoczynku, ale też duchowej regeneracji. Chcemy czerpać ze Słowa, które skierowane jest właśnie do mnie.

"A Wy – za kogo mnie uważacie?" - to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. Przez najbliższe 7 odcinków będziemy próbowali nie tylko zadać sobie pytania, ale znaleźć na nie właściwą odpowiedź. Szukanie Pana Boga rozpoczyna się od uświadomienia sobie potrzeby Jego obecności w naszym życiu. Ten pierwszy etap otwiera nam Drogi, pozwala w wolności decydować o własnym życiu - czy rozpoznajemy głos Boga i za nim pójdziemy?

Sceneria Wielkich Jezior Mazurskich zwraca nam uwagę na ich wakacyjny charakter – to właśnie w chwili zatrzymania, odpoczynku znajdujemy czas na zadanie sobie najważniejszych pytań. Bardzo wymownym będzie tu szum wiatru, "Strefa Ciszy", wypłynięcie na głębokie wody - podejmujemy trud poznania własnej tożsamości.

Zapraszamy Cię - niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia - do wspólnej wędrówki w nieznane. Ta niewiadoma to nasza droga - dla każdego inna, indywidualna, osobista – ale prowadzi do wspólnego celu: świętości.

Organizatorem Rekolekcji jest Pallotyńskie Radio Pallotti.FM, Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla i Fundacja Misyjna Salvatti.pl

Wszystkie odcinki rekolekcji "A Wy - za kogo mnie uważacie?" znajdziesz tutaj i pod hasztagiem: #rekolekcje z biskupem galbasem

 

pallotyn, doktor teologii duchowości, prowincjał księży pallotynów w Poznaniu w latach 2011–2019, biskup pomocniczy ełcki od 2020. Strona prywatna biskupa: biskupgalbas.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
16,15 zł
26,92 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Nie tylko małżeństwo i kapłaństwo. Bp Galbas o trzecim bardzo rzadkim rodzaju powołania
Komentarze (8)
MB
~Marcin Baran
6 sierpnia 2020, 13:26
Trudno się zgodzić z Księdzem Biskupem. Nie ma czegoś takiego jak powołanie do życia w pojedynkę. Życie człowieka ma być proegzystencją, ma być naśladowaniem wspólnoty Trzech Osób Boskich. Stąd też antropologicznie człowiek jest skonstruowany na tworzenie wspólnoty. Jest również powołany do wiekuistej komunii z Bogiem i innymi zbawionymi. Samotność jest sprzeczna z całym Bożym planem istnienia człowieka, który znajdujemy w Piśmie Św. Nie jest dobrze aby człowiek był sam - mówi Pan Bóg od początku istnienia stworzenia.
JM
Jacek Muszynski
6 sierpnia 2020, 01:14
Nie Kapłaństwo tylko Sakrament Święceń
MR
Michał Ryszard Balicki
6 sierpnia 2020, 14:52
„Sakrament święceń” to sakrament, a „kapłaństwo” to stan osoby, która go otrzymała (KKK 1539 nn.).
MR
~Ma Rek
6 sierpnia 2020, 17:59
W trójstopniowym sakramencie święceń dwa są stopnie kapłańskie, a mianowicie prezbiterat i episkopat. Tylko diakonat jest niekaplanski.
JM
Jacek Muszynski
7 sierpnia 2020, 15:19
Czyli nie tylko kapłaństwo jest jedynym powolaniem wynikajacym z sakramentu święceń, jest też powołanie do diakonatu
AA
~aPaGe aGaPe Satanas kapłanów w szyku przestawnym
10 sierpnia 2020, 06:48
Wj 20,26 oto słowo boże na ten właśnie temat
VI
~vi iv
10 sierpnia 2020, 06:52
i oni tak z Hymnem o Miłości ... aa Deus Caritas Est ??? zazdrosny Est i mściwy .... Pwt 5, 6-11 !!!... prawda [ J 8 44-32] i poznacie prawdę a prawda was "rozczaruje"
IV
~iv vi
10 sierpnia 2020, 06:54
a powołanie do nawrócenia pow. J 8, 44-32 taki re wers

Skomentuj artykuł

Nie tylko małżeństwo i kapłaństwo. Bp Galbas o trzecim bardzo rzadkim rodzaju powołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.