Bp Galbas: bez tego nasze życie może być powierzchowne, a nawet prymitywne

Bp Galbas: bez tego nasze życie może być powierzchowne, a nawet prymitywne
Fot. Fotoflesz Ruciane-Nida / YouTube
1 rok temu

"Jest to jeden z problemów naszych czasów; możesz żyć w Kościele wiele lat, przyjmować sakramenty i ani razu nie zadać sobie pytania: «o co w tym wszystkim w ogóle chodzi?»" - mówi ełcki biskup pomocniczy.

"Musi być Słowo. Jak nie ma Słowa, to nie ma spotkania. Bóg to nie jest rzeźba, ani laleczka, którą nam wkładają do sianka pod koniec grudnia, ani to nie jest historyjka. To jest żywy Ktoś, kto do mnie mówi" - wyjaśnia bp Adrian w pierwszym odcinku wakacyjnych rekolekcji.

Rozpoczynamy rekolekcje wakacyjne z biskupem Adrianem Galbasem SAC. To nie tylko czas fizycznego odpoczynku, ale też duchowej regeneracji. Chcemy czerpać ze Słowa, które skierowane jest właśnie do mnie.

"A Wy – za kogo mnie uważacie?" - to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. Przez najbliższe 7 odcinków będziemy próbowali nie tylko zadać sobie pytania, ale znaleźć na nie właściwą odpowiedź. Szukanie Pana Boga rozpoczyna się od uświadomienia sobie potrzeby Jego obecności w naszym życiu. Ten pierwszy etap otwiera nam Drogi, pozwala w wolności decydować o własnym życiu - czy rozpoznajemy głos Boga i za nim pójdziemy?

Sceneria Wielkich Jezior Mazurskich zwraca nam uwagę na ich wakacyjny charakter – to właśnie w chwili zatrzymania, odpoczynku znajdujemy czas na zadanie sobie najważniejszych pytań. Bardzo wymownym będzie tu szum wiatru, "Strefa Ciszy", wypłynięcie na głębokie wody - podejmujemy trud poznania własnej tożsamości.

Zapraszamy Cię - niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia - do wspólnej wędrówki w nieznane. Ta niewiadoma to nasza droga - dla każdego inna, indywidualna, osobista – ale prowadzi do wspólnego celu: świętości.

Organizatorem Rekolekcji jest Pallotyńskie Radio Pallotti.FM, Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla i Fundacja Misyjna Salvatti.pl

Wszystkie odcinki rekolekcji "A Wy - za kogo mnie uważacie?" znajdziesz tutaj i pod hasztagiem: #rekolekcje z biskupem galbasem

 

pallotyn, doktor teologii duchowości, prowincjał księży pallotynów w Poznaniu w latach 2011–2019, biskup pomocniczy ełcki od 2020. Strona prywatna biskupa: biskupgalbas.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Bp Galbas: bez tego nasze życie może być powierzchowne, a nawet prymitywne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.