Nowe sposoby pomagania Szlachetnej Paczki

Nowe sposoby pomagania Szlachetnej Paczki
(fot. Leszek Ogrodnik)
Agnieszka Toczko-Rak

Do wielkiego Weekendu Otwarcia można już zacząć odliczać dni. Już 19 listopada rusza XVI edycja Szlachetnej Paczki. W tym roku Paczka się zmienia i wprowadza wiele nowości.

W tegorocznej edycji Szlachetna Paczka staje się tym, czym miała być od początku, czyli wizją szlachetnej Polski. Nie chce utrwalać podziałów społecznych, dlatego do łączenia biednych i bogatych dodano drugi ważny element. Paczka chce uczyć Polaków, jak mogą więcej zarabiać i lepiej wydawać pieniądze, które już mają.

DEON.PL POLECA

Projekt o którym mowa to Paczka Biznesu. Jest on wdrażany już z poziomu wolontariuszy, których będzie się szkolić z tego, jak więcej zarabiać, lepiej wydawać pieniądze i jak lepiej funkcjonować na wolnym rynku. A oni potem wrócą z tą wiedzą do potrzebujących.

Ale to jeszcze nie wszystkie zmiany - odkryj 3 tegoroczne nowości w Szlachetnej Paczce:

1. Nowe sposoby pomagania

Szlachetna Paczka to już nie tylko robienie paczek, ale również pomaganie poprzez licytowanie dzieła sztuki czy kupowanie ubrań. Nowe projekty to m.in.:

SZTUKA TERAZ - pomysł na pomaganie dla miłośników sztuki i piękna. Licytując dzieło sztuki, wspierasz nie tylko obiecującego artystę, ale też rodziny w potrzebie. Start licytacji: 20.11.2016r. Możesz też obejrzeć dzieła na żywo w Muzeum Narodowym w Krakowie w dniach 20.11‒18.12.

Moda na Polskę - kupowanie ubrań i jednocześnie pomaganie razem z Paczką? W tym roku to możliwe! Znani projektanci (m.in. Ania Kuczyńska i Robert Kupisz) tworzą dla Paczki unikalną kolekcję ubrań. Ich sprzedaż będzie prowadzona przez sklep internetowy SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE. 50% przychodu ze sprzedanych produktów trafi do Paczki (reszta to koszty produkcji).

Inwestor Społeczny - pomysł na zaangażowanie dla firm, które chcą mądrze pomagać.

Gotowy na Paczkę? Możesz pomóc już dziś! Wpłać >>

2. Paczki Plus - specjalistyczna pomoc dostosowana do potrzeb

Paczka to nie tylko pomoc przygotowywana przez darczyńców, ale również projekty specjalistyczne:

- Paczka Seniorów - skierowana do osób samotnych powyżej 60. roku życia. Senior pracuje z wolontariuszem w systemie 1 na 1. Cel: aktywizacja osoby starszej i wyciągnięcie jej z osamotnienia.
- Paczka Prawników - praca prawnika z rodziną w systemie 1 na 1. Prawnik zajmuje się danym przypadkiem, aż do rozwiązania problemu.
- Paczka Biznesu - biedne rodziny przechodzą szkolenie z zakresu zarabiania pieniędzy i planowania budżetu domowego. Dla wolontariuszy, którzy następnie swoją wiedzę przekażą potrzebującym, zostały przewidziane szkolenia finansowe.
- Paczka Lekarzy - w ich ramach łączy się rodziny, w których barierą jest choroba, z lekarzem, który udziela im darmowych konsultacji.
- Paczka Przygody - grupy wolontariuszy ruszają w Polskę tam, gdzie jeszcze nie było Paczki. Do małych miast i wiosek, by docierać do prawdziwej, ukrytej biedy.

3. Nazywamy nowe kategorie biedy

Nazwa "Samotny rodzic" zostaje zamieniona na "Samodzielny rodzic" - to podkreślenie, że osoby samotnie wychowujące dzieci są bohaterami, którzy dzielnie walczą o dobre życie dla swojej rodziny.

Jest też nowa kategoria, "Trudny start w samodzielność": Paczka wspiera tych, którzy zaczynają dopiero samodzielne życie albo odbudowują je na nowo. Mogą to być zwłaszcza: absolwentki Domu Samotnej Matki i absolwenci Domów Dziecka, studenci, którzy starają się utrzymać i uczyć (a nie mogą liczyć na wsparcie rodziny) i młode rodziny na starcie zmagające się z trudną sytuacją finansową.

To, co najważniejsze w Paczcie pozostaje niezmienne. W tym roku, jak zawsze, można wybrać rodzinę i przygotować dla niej dedykowaną paczkę. Już w najbliższą sobotę 19 listopada zostanie otwarta baza z historiami rodzin oraz opisami dzieci. Jak zostać Darczyńcą? Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz, w jaki sposób chcesz pomagać. Możliwości zaangażowania się w Paczkę jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz przygotować Paczkę dla rodziny, ufundować Indeks dla dziecka z Akademii Przyszłości oraz pomóc Paczce się rozwijać poprzez jednorazową wpłatę.

Już dziś wybierz, w jaki sposób chcesz się zaangażować! Pomóż Paczce wystartować. Wpłać>>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowe sposoby pomagania Szlachetnej Paczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.