Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 1

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 1
Anton van Dyck "Apostoł Juda" (fot. domena publiczna)
DEON.pl / mł

Święty Juda Tadeusz to jeden z dwunastu Apostołów powołanych przez Jezusa. Czczony jest jako patron w sprawach szczególnie trudnych i beznadziejnych. Jego święto przypada w kalendarzu liturgicznym w dniu 28 października. Zachęcamy do odmówienia nowenny do św. Judy Tadeusza

Tradycja mówi, że jest bratem Jakuba, kuzynem Jezusa i autorem listu św. Judy. Zmarł ok. 80 r. i jest zaliczany do grona męczenników i świętych Kościoła katolickiego i prawosławnego. 

 

Nowenna do św. Judy Tadeusza. Dzień 1

Święty Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się w gronie tych, którzy cześć Ci oddają i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili. Oni też głoszą, że Ty święty Judo Tadeuszu nie odmówiłeś im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia.

Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, abyś raczył być orędownikiem mojej sprawy [tu wymieniamy prośbę]. Amen.

DEON.PL POLECA

Ojcze nasz …,
Zdrowaś Maryjo …,
Chwała Ojcu …

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Stuła

Święty Juda Tadeusz, krewny Jezusa i Maryi to jeden z dwunastu apostołów, męczennik. Apostoł, który jako pierwszy podjął misję „niesienia Chrystusowego uzdrowienia i chrztu ludziom spoza owczarni Izraela”. Orędownik w sprawach beznadziejnych, do którego sam...

Skomentuj artykuł

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 1
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.