Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 3

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 3
Obraz św. Judy Tadeusza, Zagrzeb, Chorwacja. Fot. Depositphotos.com
DEON.pl / mł

Święty Juda Tadeusz to jeden z wybranych przez Jezusa dwunastu Apostołów. Wierni od wieków proszą go o wsparcie w sprawach szczególnie trudnych i beznadziejnych. Jego święto przypada w kalendarzu liturgicznym 28 października. Zachęcamy do odmówienia nowenny do św. Judy Tadeusza

O życiu tego apostoła wiemy bardzo niewiele. Przydomek "Tadeusz" oznacza "Odważny", ale nie wiadomo, dlaczego Ewangeliści tak go nazywają. Był bratem św. Jakuba Młodszego, również Apostoła. Jest czczony szczególnie w Austrii i w Polsce jak patron od spraw beznadziejnych. 

Nowenna do św. Judy Tadeusza. Dzień 3

Św. Judo Tadeuszu – chwalebny Apostole!

Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi, o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Mario…
Chwała Ojcu…

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Dorota Mazur, Marta Wielek

Książka opowiada o postaci św. Judy Tadeusza, jego motywacjach, wyborach, posłannictwie. Przytacza liczne cuda wyproszone przez jego wstawiennictwo, pokazuje historię i formy jego kultu. Zawiera również nabożeństwa i modlitwy, którymi można prosić o jego pośrednictwo...

Skomentuj artykuł

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 3
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.