Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 4

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 4
Święty Juda Tadeusz. Fot. Didier Descouens / Saint Jude Thaddée 1620 - Georges de La Tour

Święty Juda Tadeusz to patron od spraw trudnych i beznadziejnych. Był jednym z dwunastu Apostołów. Jego święto przypada w kalendarzu liturgicznym 28 października. Zachęcamy do odmówienia nowenny do św. Judy Tadeusza

Wierni od wieków proszą go o wsparcie w sprawach szczególnie trudnych i beznadziejnych, choć o życiu tego apostoła wiemy bardzo niewiele. Był bratem św. Jakuba Młodszego, również Apostoła, a jego przydomek - Tadeusz - oznacza "odważny".

 

Nowenna do św. Judy Tadeusza. Dzień 4

O św. Judo Tadeuszu – skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie, jaką jest miłość bliźniego. Niech ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

DEON.PL POLECA

Ojcze nasz…
Zdrowaś Mario…
Chwała Ojcu…

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 4
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.