Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 5

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 5
Św. Juda Tadeusz. Witraż z Baptysterium Saint John Piazza del Miracoli, Toskania, Włochy. Fot. Depositphotos.com
DEON.pl / mł

Święty Juda Tadeusz to patron od spraw trudnych i beznadziejnych. Wierni od wieków proszą go o wsparcie w sprawach po ludzku niemożliwych do rozwiązania.  Zachęcamy do odmówienia nowenny do św. Judy Tadeusza

Był jednym z dwunastu Apostołów, ale o jego życiu wiemy bardzo niewiele. Był bratem św. Jakuba Młodszego, również Apostoła, a jego przydomek - Tadeusz - oznacza "odważny". Jego święto przypada w kalendarzu liturgicznym 28 października.

 

Nowenna do św. Judy Tadeusza. Dzień 5

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć męki i śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy „Ojcze nasz”.

DEON.PL POLECA

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Mario…
Chwała Ojcu…

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Nowenna do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Dzień 5
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.