Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Jezus jest z nimi inaczej

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Jezus jest z nimi inaczej
0:00
- 0:00

Wielkanoc to pierwsze i najważniejsze święto dla chrześcijan. Gdyby Pan nie zmartwychwstał, ‘daremna byłaby nasza wiara’ - tak powiedział św. Paweł. Choć krzyż, smutek i łzy zdają się być bardziej namacalne niż radość ‘pustego grobu’, to jednak czas wielkanocny jest nam dany, by spotykać Zmartwychwstałego. Poczuj się, jak uczniowie w Wieczerniku.

Jan i Mateusz wrócili po kilku godzinach. Maria, Salome i Joanna zajęły się przygotowaniem czegoś do zjedzenia.

Apostołowie zebrali się na chwilę w rogu sali, aby posłuchać wieści.

- Jest duże poruszenie w mieście – powiedział Jan. Ludzie snują różne domysły. Ponoć Judasz, który wydał Jezusa Arcykapłanom, opamiętał się i zrozpaczony rzucił im pieniądze.

- Inni mówią – wtrącił się Mateusz, że ponoć odebrał sobie życie.

- Rozpowiadają też – dodał Jan, że ukradliśmy ciało Jezusa z grobu i kłamiemy, że zmartwychwstał.

Uczniowie zajęli miejsce przy stole. Nie było tak uroczyście, jak w czasie Ostatniej Wieczerzy, ale myśli i skojarzenia same im się narzucały.

W pamięci czuli delikatny dotyk Jezusowych dłoni, kiedy obmywał ich stopy. W uszach im brzmiało: ‘Bierzcie i jedzcie, i pijcie, na Moją pamiątkę’.

Nie wypowiadali słów, ale oczy szkliły im się ze wzruszenia.

Uczniowie krok po kroku widzą i pojmują coraz więcej. Jezus był z nimi przez trzy lata, teraz będzie już inaczej. Ich zadaniem jest pozwolić się poprowadzić.

Przypomnę sobie chwile osobistego spotkania z Bogiem, kiedy ‘czułem Jego dotyk’.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert Więcek SJ
6,80 zł
17,00 zł

Droga Jezusa jest dzisiaj drogą nawrócenia. Wejdź na Górę Tabor. Pójdź do Jerozolimy, ze świadomością, że trzeba przejść i przez Golgotę. Spotkaj się z Bogiem w słowie, jakim karmi nas Kościół w okresie Wielkiego Postu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Jezus jest z nimi inaczej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.