Ostatnia modlitwa św. Szarbela. Odmawiał ją nieustannie w czasie kilkudniowej agonii

Ostatnia modlitwa św. Szarbela. Odmawiał ją nieustannie w czasie kilkudniowej agonii
Fot. Depositphotos / Domena publiczna
Modlitwy24.pl / pk

Poznaj modlitwę, którą święty Szarbel nieustannie odmawiał podczas swojej kilkudniowej agonii. Módl się nią z wiarą, ponieważ jej słowa skupiają się na tym, co jest najważniejsze i są dla nas ostatnią deską ratunku. To naprawdę bardzo poruszająca modlitwa.

Ostatnia modlitwa św. Szarbela:

Ojcze Prawdy, oto Twój Syn, ofiara, która Tobie się podobała. Przyjmij Jego śmierć za mnie. Dzięki niej ja będę ułaskawiony. Oto ofiara. Przyjmij ją z moich rąk, a będę pojednany z Tobą. Pamiętaj nie tylko grzechy, które popełniłem przed Twoim Majestatem. Oto krew, która rozkwitła na Golgocie dla mojego zbawienia i modli się za mnie. Zważ na to, przyjmij moje błagania. Mam na sumieniu wiele grzechów, ale Twoje miłosierdzie jest wielkie. Jeśli położysz je na wagę, Twoje dobro będzie więcej ważyło niż góry największe. Nie zważaj na moje grzechy, ale raczej na to, co zostało złożone za nie, na ofiarę i poświęcenie. Są one większe niż przestępstwa. Bo zgrzeszyliśmy. Jego przebiły gwoździe i włócznia. Jego cierpienia są wystarczające, by zbawić nas. Mam żyć według nich. Chwała Ojcu, który posłał swego Syna dla nas. Chwała niech będzie Synowi, który wyswobodził nas i zapewnił nam zbawienie. Błogosławiony Ten, który przez Swoją miłość dał życie wszystkim. Jemu niech będzie chwała.

To pełny tekst ostatniej modlitwy świętego Szarbela przed śmiercią. Słowa, które nieustannie wypowiadał w czasie kilkudniowej agonii, brzmiały: "Ojcze Prawdy, oto Twój Syn, Ofiara, która Tobie się podobała".

DEON.PL POLECA

Źródło: Modlitwy24.pl / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Oficjalny modlitewnik wspólnoty maronickiej

W ostatnich latach święci Kościoła Wschodniego stają się coraz bardziej rozpoznawalni dzięki swojemu głębokiemu życiu ascetycznemu i mistycznemu. Nie inaczej jest w przypadku św. Szarbela, libańskiego mnicha-pustelnika z Kościoła Maronickiego, który...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ostatnia modlitwa św. Szarbela. Odmawiał ją nieustannie w czasie kilkudniowej agonii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.