Gdy odmawiasz tę modlitwę, św. Szarbel modli się razem z tobą

Gdy odmawiasz tę modlitwę, św. Szarbel modli się razem z tobą
Fot. Depositphotos

Ta kontemplacyjna modlitwa według rytu maronickiego otwiera na Boga i Jego miłość. Odmawiana codziennie, stanie się wspaniałą okazją do zatrzymania i chwili głębokiej medytacji. Warto modlić się nią jak najczęściej, bo dzięki niej towarzyszyć nam będzie postać potężnego orędownika - św. Szarbela.

Nabożeństwo do św. Szarbela według wschodniego rytu maronickiego

"Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!" (1 Krl 19,11).

O, Panie, możemy sobie wyobrazić, że te słowa, które wypowiedziałeś do Eliasza, wyszeptałeś także Twojemu umiłowanemu słudze, a naszemu Patronowi, św. Szarbelowi.

Wszechmocny Panie nieba i ziemi, możemy wyobrazić sobie, jak objawiłeś swoją chwałę św. Szarbelowi, podobnie jak to uczyniłeś wobec Eliasza, że mógłbyś przenosić góry, kruszyć skały Twoim wichrem, ogniem i trzęsieniem ziemi. Ale wiemy też, że możesz objawić się jak delikatny wietrzyk. Panie Boże, pomóż nam przezwyciężyć hałas tego świata, tak abyśmy - podobnie jak św. Eliasz i św. Szarbel - mogli usłyszeć Twój delikatny szept w naszym życiu. Eliasz został wezwany na górę i tam spotkał Ciebie.

O, Panie, zostało nam to objawione przez Świętą Matkę Kościół, jak również przez Twoje wierne sługi, że Twój umiłowany Szarbel również spotkał Ciebie na górze. Miał tylko dwóch towarzyszy w swoim domku na górze: Syna Bożego, którego doświadczał w Piśmie Świętym i Eucharystii, oraz naszą błogosławioną Matkę Maryję.

W bojaźni Bożej Eliasz zakrył twarz swoim płaszczem, gdy usłyszał Twój głos, o Panie. Święty Szarbel stawał przed Twoim Obliczem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Lecz, o Panie, czy dziecko może się lękać swojej matki, a tym bardziej swojego Boga i Zbawiciela, który raczył przyjść na ziemię poprzez niegodne ręce kapłana i zamieszkać na zawsze pośród swoich braci w Najświętszym Sakramencie, nazywając nas swoimi przyjaciółmi? Poprzez przykład św. Szarbela mówisz do nas, Panie, przypominając nam swoje słowa: "Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego" (J 15,15).

O, Panie, dziękujemy Ci, że dajesz nam się poznać przez Twoją obecność w Eucharystii, przez Twój Święty Kościół oraz Pismo Święte, Twoją Najświętszą Matkę, Aniołów i Świętych, a szczególnie przez postać św. Szarbela, którego czcimy ze względu na jego służbę wobec Ciebie. Modlimy się za jego wstawiennictwem, abyśmy wzrastali w świętości i bliskości z Tobą, aż staniemy twarzą w twarz w wiecznej chwale Nieba. Amen.

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Szarbel – człowiek, który wyprosił u Boga tysiące cudów

Libański mnich, pustelnik i asceta, który w Polsce pomógł już rzeszom potrzebujących. Współcześni mówili o nim „święty Bogiem upojony”. Jego życie było niezwykle proste, a zarazem...

Skomentuj artykuł

Gdy odmawiasz tę modlitwę, św. Szarbel modli się razem z tobą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.