Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 107

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 107
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 107. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: papież Franciszek odpowiedział na dubia pięciu kardynałów; mamy nowego polskiego kardynała - czy zmieni to coś w polskim episkopacie? Rozmowa ze współscenarzystką "Zielonej granicy" Gabrielą Łazarkiewicz-Sieczko; ks. Tomasz Z. wydał oświadczenie ws. afery w Dąbrowie Górniczej; odpowiedź kurii sosnowieckiej na list ks. Tomasza Z.; rozmowa z mecenas Marią Ejchart ze Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy; komentarz redaktora Terlikowskiego o tym, czy rosyjska cerkiew prawosławna może "stracić" Mołdawię.

(0:00) Powitanie.

(1:35) Rewolucyjna odpowiedź papieża Franciszka na dubia pięciu tradycyjnie nastawionych kardynałów.

(08:50) Kard. Grzegorz Ryś dołączył do grona kardynałów. Czy zwiastuje to początek głębokich zmian w polskim episkopacie?

(15:27) Rozmowa ze współscenarzystką "Zielonej granicy" Gabrielą Łazarkiewicz-Sieczko na temat pisania scenariusza do tego filmu.

(48:06) Ks. Tomasz Z. wydał żenujące oświadczenie ws. afery w Dąbrowie Górniczej.

(49:58) Kuria sosnowiecka odpowiedziała na oświadczenie ks. Tomasza Z. pokazując, że uczy się na błędach, choć bardzo powoli.

(52:04) Rozmowa z mecenas Marią Ejchart prezes Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy na temat kary dożywotniego więzienia.

(1:18:35) Czy rosyjska cerkiew prawosławna "straci" Mołdawię? Jest to bardzo możliwe.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Bp Damian Muskus OFM szczerze o Kościele, który należy do Boga, ale jego "dziś" zależy od ludzi. Zapoznaj się z jego najnowszą książką "Nie mój Kościół. Rozmowy o nadziei, oczyszczeniu i fundamentach wiary"

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Damian Andrzej Muskus OFM, Magdalena Dobrzyniak

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 107
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.