Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 113

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 113
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 113. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: wojna Hamasu z Izraelem wciąż trwa, w tej sprawie oświadczenie wystosowała Polska Rada Chrześcijan i Żydów; ważne słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch dotyczące antysemityzmu; krótki wykład Tomasza Terlikowskiego na temat tego, czy święta wojna może być wojną sprawiedliwą; czy nowa koalicja szykuje w Polsce rewolucję obyczajową? Rozmowa z prof. Magdaleną Musiał-Karg o kierunku, w jakim może poprowadzić Polskę rząd Donalda Tuska; spotkanie chrześcijan i buddystów w Bangkoku; Dykasteria Nauki Wiary wydała dokument dotyczący osób transpłciowych w Kościele; rozmowa z Marcinem Dzierżanowskim o dokumencie Dykasterii Nauki Wiary; komentarz na temat filmu "Porwany".

(0:00) Powitanie.

(01:55) Polska Rada Chrześcijan i Żydów wydała oświadczenie na temat wojny Hamasu z Izraelem.

(05:24) Kard. Matteo Zuppi, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch wypowiedział się na temat antysemityzmu i wojny na Bliskim Wschodzie.

(07:13) Krótki wykład Tomasza Terlikowskiego na temat tego, czy wojna sprawiedliwa i sprawiedliwy sposób prowadzenia wojny jest do pogodzenia ze świętą wojną, która w pewnym sensie toczona jest przez niektórych uczestników wojny Hamasu z Izraelem.

(21:56) Czy nowa koalicja szykuje w Polsce rewolucję obyczajową?

(25:53) Rozmowa z politolog prof. Magdaleną Musiał-Karg z Uniwersytetu Adama Mickiewicza o kierunku, w jakim może poprowadzić Polskę rząd Donalda Tuska.

(51:44) W Bangkoku w Tajlandii odbyło się 7. seminarium buddyjsko-chrześcijańskie.

(53:46) Dykasteria Nauki Wiary w odpowiedzi na pytanie brazylijskiego biskupa José Negri wydała dokument dotyczący osób transpłciowych w Kościele.

(01:01:27) Rozmowa z Marcinem Dzierżanowskim z Fundacji Wiara i Tęcza na temat wspomnianego dokumentu Dykasterii Nauki Wiary.

(01:26:48) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat filmu "Porwany", który opowiada o żydowskim chłopcu, który w 1858 roku został porwany przez żołnierzy papieża Piusa IX i siłą zmuszony do przejścia na katolicyzm.

Najnowsza książka Tomasza Terlikowskiego "Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i Ukrainy" już w sprzedaży!

⬇ Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Dorastali w jednym domu, budowali dwa państwa

To jedna z najbardziej niesamowitych historii. Szeptyccy. Wnukowie Aleksandra Fredry, potomkowie wielkiego kresowego rodu. Z pięciu braci dwóch zostało grekokatolickimi mnichami i patriotami ukraińskimi, trzeci polskim generałem w...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 113
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.