Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 54

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 54
Tomasz Terlikowski, autor podcastu "Tak myślę"
0:00
- 0:00

Zapraszamy na 54. odcinek podcastu Tomasza Terlikowskiego „Tak myślę”. A oto tematy tego odcinka: dominikanin Paweł M. usłyszał wyrok w sprawie karnej, a co z tego wynika dla Kościoła, wyjaśnia ks. Piotr Studnicki; o co chodzi w akcji „deukrainizacji Polski”; patriarcha Cyryl pogrąża się coraz bardziej w plemiennej religii wojny; dlaczego kard. Parolin spotkał się z putinowskim ministrem; Kościół potępia groźby użycia broni jądrowej, jak zmienia się pojęcie wojny sprawiedliwej; poezja i film – propozycje kulturalne.

(0:00) Powitanie.

(2:00) Dominikanin Paweł M. został skazany na cztery lata więzienia (wyrok nie jest prawomocny). - Ten wyrok - choć jest nieadekwatny do skali zbrodni - należy uznać za bardzo ważny - stwierdza Tomasz Terlikowski, który przewodniczył komisji badającej działalność zakonnika.

(7:15) Co wyrok w sprawie Pawła M. oznacza dla Kościoła - o tym w rozmowie z ks. Piotrem Studnickim, kierownikiem biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży.

(38:48) Słowa, które cisną się na usta na ocenę akcji „Stop ukrainizacji Polski”, nie nadają się do wypowiedzenia na antenie - stwierdza autor podcastu „Tak myślę. O co chodzi tym, którzy chcą skłócić Polaków i Ukraińców i działają na rzecz interesów rosyjskich?

(42:39) Patriarcha Cyryl oznajmił, że śmierć na wojnie z Ukrainą ma moc zmycia wszystkich grzechów żołnierza. Rosyjska Cerkiew Prawosławna zdecydowanym krokiem odchodzi od chrześcijaństwa w kierunku narodowej plemiennej religii wojny.

(44:37) Po co kardynał Pietro Parolin spotkał się w Nowym Jorku z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem?

(47:10) Jak broń jądrowa zmienia teorię wojny sprawiedliwej i na ile spójne jest nauczanie Kościoła w tej sprawie - to temat rozmowy z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(1:21:54) Rekomendacje kulturalne Tomasza Terlikowskiego: poezja i film. Koniecznie do sprawdzenia!

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 54
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.