Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 93

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 93
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 93. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: ukazało się Instrumentum laboris na pierwszą sesję synodu o synodalności; rozmowa z dr Witoldem Sokałą, ekspertem ds. międzynarodowych nt. niedawnej akcji Grupy Wagnera i jej lidera Jewgienija Prigożyna; komentarz Tomasza Terlikowskiego nt. listu episkopatu o beatyfikacji rodziny Ulmów; rozmowa z ks. Kazimierzem Sową nt. jego najnowszej książki "Niewierni wierni"; na koniec kilka słów o książce "Rozeznawanie. Boży głos w sercu" papieża Franciszka.

(0:00) Powitanie.

(1:37) Pojawiło się Instrumentum laboris na pierwszą sesję synodu o synodalności. - Warto wczytać się w ten dokument, bo nie tylko zadawane są w nim pytania, które ukształtują Kościół w nadchodzących dziesięcioleciach, ale znajduje się w nim także kilka refleksji, które już teraz warto wprowadzić w życie - zauważa redaktor Terlikowski.

(13:08) Rozmowa z dr Witoldem Sokałą, ekspertem ds. międzynarodowych z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na temat niedawnego buntu Jewgienija Prigożyna i jego Grupy Wagnera skierowanemu przeciwko Putinowi.

(48:24) Tomasz Terlikowski komentuje niedawny list Konferencji Episkopatu Polski na temat beatyfikacji rodziny Ulmów. Co jest nie tak w jego treści?

(53:19) Rozmowa z ks. Kazimierzem Sową o tym, czy w Kościele jest miejsce dla wiernych-niewiernych, dlaczego warto rozmawiać o Kościele ze świeckimi oraz o tym, czego nie widzą księża.

(1:26:56) Niedawno ukazała się w Polsce książka papieża Franciszka "Rozeznawanie. Boży głos w sercu". - To jest znakomite wprowadzanie w problem rozeznawania rozumianego po ignacjańsku. Prosty język, świetne rozważania papieskie i rady, które można wcielić w życie niemal od razu, to mocne strony tej książki - wylicza Tomasz Terlikowski.

Książkę "Rozeznawanie. Boży głos w sercu" papieża Franciszka można nabyć w sklepie internetowym wydawnictwa WAM.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 93
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.