Przychodzisz do Boga z oczekiwaniami? Przeczytaj to

Przychodzisz do Boga z oczekiwaniami? Przeczytaj to
Fot. Depositphotos.com

Często przychodzimy do Boga z jakimiś oczekiwaniami. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do tego, żebyśmy ufali, że Pan Bóg daje nam zawsze to, czego potrzebujemy. 

Przeczytaj Ewangelię na dziś

Dziś w Ewangelii do Jezusa przynoszą paralityka na łożu. Rzeczą oczywistą byłoby powiedzieć: wstań, bądź zdrów, ale Jezus mówi: "Odpuszczone ci są twoje grzechy". Wówczas ludzie, którzy są dookoła Jezusa oburzają się. Mówią: kimże On jest, że może odpuszczać grzechy? On bluźni! Wtedy Jezus dokonuje cudu i konstytuuje swoje prawo do odpuszczania grzechów. Cud jest dowodem na to, że Jezus jest Synem Bożym.

Często przychodzimy do Boga z jakimiś oczekiwaniami. Ta Ewangelia zachęca nas po pierwsze do tego, żebyśmy ufali, że Pan Bóg daje nam zawsze to, czego potrzebujemy, i po drugie mówi nam, że bardzo często da nam to, czego sami chcemy. Ale jest też przestrogą, żebyśmy się nie gorszyli tym, że Jezus jest dobry dla innych. I żebyśmy nawet teoretycznie nie odbierali Mu prawa do tego, żeby wyświadczył komuś miłosierdzie.

Komentuje Jan Głąba SJ:

DEON.PL POLECA

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przychodzisz do Boga z oczekiwaniami? Przeczytaj to
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.