Franciszek Ksawery to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Franciszek Ksawery to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
1 rok temu
DEON.pl

Był niezwykle ambitnym szlachcicem, na swój sposób upartym. Chciał zostać prawnikiem. Studiował 11 lat w Paryżu. Spotkanie podczas studiów świętego Ignacego Loyoli spowodowało zmianę planów. Bóg stał się dla Niego najważniejszy. Ksawery to jeden z największych misjonarzy Kościoła, człowiek wielkiego serca: pokorny, a jednocześnie szaleńczo owładnięty pragnieniem pozyskania całego świata dla Chrystusa. Zmarł mając zaledwie 46 lat, nie doczekawszy realizacji największego swego marzenia: rozpoczęcia ewangelizacji Chin.

Jak napisał o nim Dariusz Piórkowski SJ:

Święty jezuita przejął się, że wiele osób nie słyszało o Chrystusie, nie doświadczyło jeszcze spotkania ze Zbawicielem. I udał się do Indii. Po ludzku Franciszek zachował się nieracjonalnie, powinien przecież dbać o siebie, odpoczywać, zażywać suplementy diety, chodzić na fitness i naprężać muskuły. A on całkowicie "zużył" swoje ciało. Całą swoją gorliwość i siły oddał Chrystusowi i ludziom, nie w nadziei uzyskania nagrody i nieba, lecz w odpowiedzi na miłość.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Franciszka: Panie Boże Ty wiesz jak wielka była gorliwość świętego Franciszka Ksawerego. Ty uzdolniłeś go w pełni do wykorzystania wszystkich talentów i możliwości, które mu dałeś - i doprowadziłeś do świętości i czynienia cudów za Twoją sprawą. Umocnij mnie i pozwól, bym i ja odkrywając Twoją wolę poznawał, jak najlepiej mogę służyć Tobie. Spraw, by wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były tylko na Twoją większą chwałę. A za przyczyną świętego Franciszka spraw, by miał zawsze motywację do działania. Bym umiał poświęcać swe siły, pasje i zdrowie dla żywej świadomości celu, którym Ty jesteś. Amen.

Czytaj też o nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek Ksawery to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Franciszek Ksawery to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.