Ignacy Loyola to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Ignacy Loyola to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Zanim się nawrócił, był rycerzem; uwielbiał towarzystwo pięknych kobiet i zabawy. W bitwie został poważnie ranny i z nudów zaczął czytać życiorysy świętych. Zachwycony ich historiami, postanowił całkowicie poświęcić swoje życie Bogu. Założył zakon jezuitów i opracował ćwiczenia duchowe, które służą Kościołowi do dziś.

Jak napisał Wojtek Werhun SJ o świętym Ignacym, jest to:

"Najmłodszy dzieciak w rodzinie, zazdrosny brat, karierowicz dworski, zawadiaka, szaleniec i prowokator. Po przegranym oblężeniu Pampeluny, odniesionych ranach i sypnięciu się wszystkich ambicji i marzeń przeżył wielką przemianę. Niepowstrzymany rycerz Boga, wariat zapatrzony w Jezusa, racjonalny i twardo stąpający po ziemi mistyk, mózg psychologii i życia duchowego, bezwzględnie szukający tego, co bardziej, lepiej i doskonalej przyniesie Bogu chwałę. Człowiek wielkich pragnień, jasno wyznaczonych celów, konsekwentnie i odważnie dobierający środki do ich realizacji. Autor Ćwiczeń Duchowych. Jego drogę rozwoju nazywamy duchowością ignacjańską".

Modlitwa św. Ignacego: Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarczy. Amen.

DEON.PL POLECA

Chcesz się o nim dowiedzieć więcej? Czytaj:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Skomentuj artykuł

Ignacy Loyola to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.