Stanisław Kostka to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Stanisław Kostka to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Będąc nastolatkiem, zapragnął wstąpić do Towarzystwa Jezusowego. Jezuici nie przyjęli go jednak do zakonu, obawiając się reakcji jego zamożnej rodziny. Stanisław postanowił uciec do Niemiec, by tam prosić o przyjęcie do zakonu. Ostatecznie przełożeni odesłali go do Rzymu, gdzie chłopak w końcu zrealizował swoje marzenie. W czasie nowicjatu ciężko zachorował. Zmarł w wieku 18 lat. Jest patronem dzieci i młodzieży oraz jednym z patronów Polski.

Jak napisał Przemysław Wysogląd SJ:

Często kładziemy nacisk na aktywizm Kostki - na jego odwagę, gdy poszedł, i na wytrwałość, gdy mimo trudności trzymał się postanowionej decyzji. Myślimy wtedy jednak po ludzku i przypisujemy wszystko jego działaniu - jak gdyby robił wszystko własnymi siłami. W rzeczywistości on otworzył się tylko na wolę Bożą i pozwolił się poprowadzić.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki: Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy - w przyjaźni z Tobą wzrastając - za wstawiennictwem Świętego Stanisława - przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Czytaj więcej o Stanisławie:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stanisław Kostka to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.