Bp Artur Ważny: Bóg działał w życiu św. Józefa przez jego słabości

Bp Artur Ważny: Bóg działał w życiu św. Józefa przez jego słabości
fot. Depositphotos

"Bogu nie przeszkadza nasza słabość. On przychodzi do niej z czułością. Jeśli uczymy się od Niego tej czułości, tak jak uczył się św. Józef, to potrafimy czynić wielkie rzeczy, nie tylko we własnym życiu, ale również w życiu innych ludzi" - mówi bp Artur Ważny.

"Królestwo Boże przychodzi do nas przez czułość. Pozwólmy Bogu działać, a On sam będzie pośród nas to królestwo wprowadzał" - dodaje hierarcha.

Zapraszamy na 4 odcinek rekolekcji wielkopostnych "Ojcowskie serce".

"Ojcowskie serce" to nawiązanie do pierwszych słów listu apostolskiego papieża Franciszka, którym Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa. "Patris corde" to także zawołanie biskupie bp Artura Ważnego.

"Chciałbym, żebyśmy wzięli św. Józefa za patrona nie tylko tych rekolekcji, ale całego naszego życia i uświadomili sobie, że św. Józef w ciemności będzie nam pomagał wzrastać, stawać się dojrzałymi" - mówi bp Ważny.

Odcinki rekolekcji "Ojcowskie serce" ukazują się w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i w Radiu Profeto.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Bp Artur Ważny: Bóg działał w życiu św. Józefa przez jego słabości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.