Co się stało na górze Tabor? | FILMY PO BOŻEMU

Co się stało na górze Tabor? | FILMY PO BOŻEMU
(fot. Kadr z filmu "Chce się żyć")
1 rok temu
Logo źródła: DEON TV Karol Kleczka i Piotr Kosiarski

Historia niepełnosprawnego Mateusza, który udowodnił światu coś bardzo ważnego, może pomóc w odczytaniu jutrzejszej Ewangelii.

Film Macieja Pieprzycy opowiada historię Mateusza cierpiącego od urodzenia na porażenie mózgowe. Chociaż jest świadomy otaczającej go rzeczywistości, uczy się i prowadzi bogate wewnętrzne, lekarze twierdzą, że jest rośliną.

"Uczniowie wiedzieli, że Jezus jest Bogiem, ale czy na pewno w to wierzyli?" - pytają Karol Kleczka i Piotr Kosiarski. Posłuchaj drugiego odcinka wielkopostnego cyklu "Filmy po Bożemu":

Na podstawie opisu dystrybutora: Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Los jednak sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną. Chłopiec trafia do specjalistycznego ośrodka, gdzie z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Jego sytuacja zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

Tytuł: Chce się żyć
Scenariusz i reżyseria: Maciej Pieprzyca
Muzyka: Bartosz Chajdecki
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2013

Główne role: Dawid Ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik, Anna Nehrebecka

Zobacz również:

***

Filmy po Bożemu | Gdy idziesz na seans 3D, film staje się jakby bardziej żywy i niekiedy bezpośredniej go doświadczasz, ale żeby go zobaczyć, musisz założyć specjalne okulary. Podobnie jest ze Słowem Bożym, które ma moc zmiany naszego życia, jednak powinno mówić zrozumiałym językiem. Postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi Ewangeliom, które Kościół przygotował na każdą z sześciu niedziel Wielkiego Postu, ale oferujemy do nich nietypowy komentarz. Bóg znajdzie człowieka w każdym czasie i miejscu - także w kinowej sali. Dlatego Karol Kleczka i Piotr Kosiarski przeprowadzą was przez wielkopostne Ewangelie w sześciu odcinkach podcastu filmowego "Filmy Po Bożemu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Co się stało na górze Tabor? | FILMY PO BOŻEMU
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Co się stało na górze Tabor? | FILMY PO BOŻEMU
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.