Co "Wilk z Wall Street" może powiedzieć o Ewangelii? | FILMY PO BOŻEMU

Co "Wilk z Wall Street" może powiedzieć o Ewangelii? | FILMY PO BOŻEMU
(fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora)
Logo źródła: DEON TV Karol Kleczka i Piotr Kosiarski

Film Martina Scorsese to bardzo nietypowy, ale trafny komentarz do Ewangelii, którą Kościół przygotował na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Więcej w podcaście "Filmy po Bożemu".

Chociaż w "Wilku z Wall Street" aż kipi od hedonizmu, może on stać się dobrym punktem odniesienia do refleksji wokół przyjemności, które oferuje świat. Pokusy, które Jezus usłyszał na Pustyni, są bliżej niż myślisz.

DEON.PL POLECA

"W tym filmie poruszony jest problem najpoważniejszego grzechu - próby podporządkowania rzeczywistości samemu sobie" - mówią Karol Kleczka i Piotr Kosiarski. Zapraszamy na pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu "Filmy po Bożemu":

Opis dystrybutora: Prawdziwa historia króla Wall Street. Jordan Belfort zarabiał tysiące dolarów na minutę. Wydawał je równie szybko, zaczynając od pijackiej imprezy zakończonej zatopieniem 50m jachtu, a kończąc na rachunku hotelowym na 700 tys. dolarów oraz rozbiciu prywatnego odrzutowca. W latach 90-tych były szef firmy inwestycyjnej Stratton Oakmont został jednym z najbardziej niesławnych rekinów amerykańskiego sektora finansowego. Oszukując klientów na korzyść własnej firmy wspiął się na szczyt. Jego hedonistyczny tryb życia nie uległ zmianie nawet, gdy FBI i komisja papierów wartościowych pukały do jego drzwi. Oto biografia człowieka, który zaczynając od sprzedawania lodów na ulicznym rogu doszedł do miliardów.

Tytuł: Wilk z Wall Street / The Wolf of Wall Street
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Terence Winter
Muzyka: Howard Shore
Gatunek: Biograficzny, Komedia kryminalna
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2014

Główne role: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Kyle Chandler

Ze względu na wulgarny język oraz sceny przemocy i seksu, zdecydowanie odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

***

Filmy po Bożemu | Gdy idziesz na seans 3D, film staje się jakby bardziej żywy i niekiedy bezpośredniej go doświadczasz, ale żeby go zobaczyć, musisz założyć specjalne okulary. Podobnie jest ze Słowem Bożym, które ma moc zmiany naszego życia, jednak powinno mówić zrozumiałym językiem. Postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi Ewangeliom, które Kościół przygotował na każdą z sześciu niedziel Wielkiego Postu, ale oferujemy do nich nietypowy komentarz. Bóg znajdzie człowieka w każdym czasie i miejscu - także w kinowej sali. Dlatego Karol Kleczka i Piotr Kosiarski przeprowadzą was przez wielkopostne Ewangelie w sześciu odcinkach podcastu filmowego "Filmy Po Bożemu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Wons SDS

20 rozważań o codziennych wyborach

„Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanami pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat próbuje przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia bez napięć i bez walki. (…) W...

Skomentuj artykuł

Co "Wilk z Wall Street" może powiedzieć o Ewangelii? | FILMY PO BOŻEMU
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.