Jacek Olczyk SJ o męce, która kończy się uwielbieniem

Jacek Olczyk SJ o męce, która kończy się uwielbieniem
fot. Mocni w Duchu / YouTube
Mocni w Duchu / youtube.com / pk

Jezuita w Wielki Wtorek zachęca do modlitwy Psalmem 22. "Warto przeczytać go do końca".

"Chciałbym zatrzymać się dwiema kwestiami. Pierwsza to Psalm, którym Jezus zaczyna modlić się na krzyżu: «Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił». To jest początek Psalmu 22. Ten psalm opisuje ukrzyżowanego człowieka. Możemy dziś zajrzeć do tego Psalmu i przeczytać go do końca. Ten Psalm, chociaż jest opisem męki człowieka skazanego na niesprawiedliwy wyrok, kończy się uwielbieniem, zwycięstwem, przejściem od poczucia odrzucenia przez Boga do wejścia w Jego ramiona. Warto to sobie uświadomić" - mówi Jacek Olczyk SJ. "Druga sprawa, na którą chciałbym zwrócić uwagę, to zawołanie Jezusa «donośnym głosem». Pokazuje ono, że właśnie wypełnia się Słowo Boże - do końca, do granic możliwości. Wszystko po to, żeby nam pokazać, jak bardzo Bóg nas kocha" - dodaje jezuita.

"Chcę zaproponować ci drogę przez mękę i zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz przeżycie przygody z (nie)wiarygodną Miłością. Po to, aby później doświadczyć pełni radości z Jego zmartwychwstania" - mówi Jacek Olczyk SJ, który prowadzi rekolekcje.

Skazanie Jezusa, Jego wyszydzenie, śmierć i później zmartwychwstanie objawiają (nie)wiarygodną miłość Boga do ludzi. Paradoksalnie jest to właśnie najbardziej wiarygodna miłość, jaka wydarzyła się w całej historii ludzkości.

W czasie rekolekcji wielkopostnych - "(nie)Wiarygodna Miłość" - zapraszam cię, abyś przeszedł z Jezusem przez Jego mękę i zmartwychwstanie.

Kolejne kroki na tej drodze pomoże nam stawiać św. Marek, autor najstarszej Ewangelii. Ostatnie trzy rozdziały tego niezwykłego tekstu będziemy rozważać w odpowiednim rytmie.

Filmy z serii (nie)Wiarygodna Miłość ukazują się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. O godzinie 9:30 znajdziesz komentarz do wybranego fragmentu Ewangelii, a od 19:30 - wprowadzenie do rozważania biblijnego nad tym fragmentem.

Twoim zadaniem jest zarówno słuchanie biblijnego komentarza, jak również modlitwa - czas "zmarnowany" z Bogiem, który kocha w sposób (nie)Wiarygodny.

 

Rekolekcje są dostępne pod linkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Jacek Olczyk SJ o męce, która kończy się uwielbieniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.