Opór na Franciszka, otwartość i zmiany

Opór na Franciszka, otwartość i zmiany
3 lata temu
Józef Puciłowski OP

Niestety wielu księży w Polsce nie chce akceptować takiej sytuacji. Bo trzeba trochę pomyśleć, trochę się uśmiechnąć, czasem znieść jakieś upokorzenia - mówi o. Józef Puciłowski OP.

7 grzechów głównych Kościoła w Polsce - Józef Puciłowski OP mierzy się z bardzo trudnym tematem. Bez znieczulenia, szczerze i odważnie opowie o kondycji Kościoła. Nie będzie to tylko krytyka, ale też próba szukania konkretnych i konstruktywnych propozycji rozwiązań problemów.

Jeden z braci mówi o nim tak: "Ma wyraziste poglądy i wcale się z tym nie kryje. Wyraża je dobitnie, z właściwą sobie inteligencją i ciętym humorem, czym zraża do siebie niektórych. Nie potrafi udawać. Czasem zapala się, głosząc kazania. Wali pięścią w ambonę, na przykład gdy mówi o katechizacji w szkołach i o tym, jak niski poziom wiedzy religijnej wykazują penitenci"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Opór na Franciszka, otwartość i zmiany
Komentarze (11)
3 marca 2017, 08:49
Kocham Franciszka, szanuję za to właśnie, że nie jest majestatem ale kochającym ojcem. Ufam mu zdecydowanie bardziej niż naszym biskupom.
A
anonimus
21 maja 2019, 17:26
ale jak praktycznie wcielasz w życie wskazania Franciszka - co robisz? kochać, szanować, ufać to za mało - zresztą jest to bardziej troska o siebie niż o Franciszka!!!
DS
Dariusz Siodłak
3 marca 2017, 08:39
"Niechby kto tak mówił o Piusie XII to by nie miał miejsca w Kościele" - mówi ksiądz Puciłowski. Rzeczywiście, dużo się zmieniło.Na przykład kardynał Buenos Aires krytykował i kpił z papieża Benedykta XVI a potem został papieżem. Krytyka głowy Kościoła nie złamała kariery Jorge Mario Bergoglio. Ustami swojego rzecznika biskup Buenos Aires krytykował słowa papieża Benedykta na temat islamu. Kardynał Bergoglio zakpił z papieża kiedy po słynnym Summorum Pontificum Benedykta zezwolił na odprawianie jednej mszy w tygodniu i tylko w jednym kościele.
DS
Dariusz Siodłak
3 marca 2017, 08:43
Przepraszam.Jednej mszy w miesiącu.
Andrzej Ak
Andrzej Ak
2 marca 2017, 20:58
Najwięksymi antysemitami są Żydzi. Żaden inny naród nie prześladuje tak despotycznie żadnego odłamu Semitów, którymi bezsprzecznie są Palestyńczycy. Polecam wykładnie inżynierii genetycznej odnoście rasy Semickiej. I o jakim antysemityźmie mówi ojciec do Polaków? O prawdziwym, czy może tym fałszywym nawet z wykładni naukowej? A co do Kościoła Franciszka to na szczęście jest on tylko głową Kościoła Powszechnego. Natomiast w Kościele Świętym głową i Królem jest sam Chrystus.
ZZ
z z
2 marca 2017, 20:57
Straszne, że ktoś śmie kontestować Najukochańszego Przywódcę... To nawet gorszy grzech niż migrantosceptycyzm
a a
a a
2 marca 2017, 19:43
Eee, to mało juz pomyj i oszczerstw zostało wylanych na Piusa XII, również wśród bardziej liberalnych katolików? Poza tym Pius XII twardo trzymał się nauki Kościoła i nie głosił poglądów z pogranicza herezji, albo prowokujących herezję w niektórych kręgach, więc tu mówimy o całkiem dwóch różnych problemach. Mi by naprawdę nie przeszkadzał sposób bycia papieża, gdyby nie jego próby modyfikacji nauk Kościoła. 
2 marca 2017, 17:10
Haha, no tak, księża antysemici, no po prostu cholera mnie bierze...
2 marca 2017, 17:09
Bzdury gada ten dominkanin. NIe chodzi o styl i fasadę, chodzi o przekaz i zmianę zasad.
2 marca 2017, 17:07
Pius XII nie przyczynił się do spadku mojej wiary, wręcz przeciwnie. Franiciszek niestety tak.
2 marca 2017, 15:20
Gwoli pewnej prawdy nie czyńmy kultu jednostki z Papieża. Bo to sie bardzo źle kończy. I to akurat w Polsce winniśmy wiedzieć. Przykład jak skończyło sie u nas słuchanie "naszego" Papieża Św. JPII. Jak z Jego nauki najlepiej nam wychodzi stawianie pustych pomników i tworzenie pustych akademii ku czci. I tak samo jest z Papieżem Franciszekim. Wielu zachwyca sie wyłącznie trzeciorzędnymi gestami. I nie przesadzajmy z czytelnośći Papieza Franciszka. Bo ostatnie dzieło czyli AL każdy interpretuje wg własnego widzimsię. Czy tak ma być?

Skomentuj artykuł

Opór na Franciszka, otwartość i zmiany
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.