Romelu Lukaku. Modli się przed i po meczu, a bramki strzela na zawołanie

Romelu Lukaku. Modli się przed i po meczu, a bramki strzela na zawołanie
Romelu Lukaku modli się po meczu (fot. Anatoly Maltsev / EPA / PAP)

Typowany na jedną z gwiazd Euro 2020 belgijski napastnik Romelu Lukaku pierwszą bramkę w turnieju zadedykował Duńczykowi Christianowi Eriksenowi, który w trakcie swojego meczu doznał zawału serca. Rosły strzelec Belgów jest gwiazdą światowego futbolu i równie mocno, jak jego osiągnięcia na boisku, wyróżnia go silna wiara.

Romelu Lukaku to topowy napastnik świata. Na co dzień występuje we włoskim Interze Mediolan i z tą drużyną zdobył kilka tygodni temu tytuł mistrza Włoch. Zdobył dla swojej drużyny 24 bramki i uznany został za najbardziej wartościowego gracza ligi włoskiej.

Obecnie jego fani mogą go podziwiać podczas trwającego Euro 2020, gdzie już zdążył pokazać swoje niezwykłe umiejętności.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Romelu Lukaku (@romelulukaku)

W pierwszym grupowym spotkaniu reprezentacji Belgii z Rosją strzelił dwa gole. Po bramce na 1:0 Lukaku podbiegł do kamery nagrywającej mecz i wykrzyczał w stronę obiektywu: "Chris! Chris I love you!". Te słowa skierowane były do Christiana Eriksena, który był reanimowany w trakcie meczu Dania - Finlandia.

Lukaku i Eriksen są kolegami z Interu Mediolan, dlatego Romelu tak mocno przeżył nieszczęście, które przytrafiło się duńskiemu zawodnikowi i dlatego wykrzyczał do kamery przeznaczone dla niego słowa wsparcia.

Lukaku od lat przyciąga uwagę widzów nie tylko swoja fenomenalna grą. Jest również znany z tego, że po zakończonych meczach pada na kolona, aby podziękować Bogu za zakończone spotkanie. Tak było również po meczu z Rosją. Gdy reszta piłkarzy zaczęła łapać oddech po wyczerpującej grze i dziękować sobie rozgrywkę, Romelu Lukaku uklęknął, wykonał znak krzyża i zaczął się w skupieniu modlić na murawie.

Lukaku urodził się przed 28 laty w Antwerpii. Jego rodzina pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga (dawniej Zair). Romelu jako dziecko doświadczył biedy i wyrwał się z niej dzięki sportowi oraz głębokiej wierze. Został wychowany jako katolik a sukcesy nie przesłoniły mu wartości, z których wyrósł. Już w przeszłości na ten temat wypowiadał się jego ojciec.

"Romelu jest bardzo religijny. Modli się codziennie po 10 czy nawet 15 razy, najczęściej w ciszy. Modli się w szatni, na boisku, podczas treningu. Daliśmy mu katolickie wychowanie" - opowiadał Roger Lukaku o swoim synu belgijskim dziennikarzom.

Belgijski napastnik codziennie czyta Pismo Święte, o czym mówił w belgijskich reklamach telewizyjnych, a w wywiadach podkreśla swoją wiarę. Przed Euro 2016 pytany był kto powinien zostać powołany do reprezentacji Belgii, uczciwie podkreślał: "Każdy, kto na to zasługuje i Bóg, który będzie się nami wszystkimi opiekował".

Romelu Lukaku jest abstynentem.

 

Dziennikarz i redaktor Deon.pl, student Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Uwielbia rozmawiać i poznawać świat z innych perspektyw.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Romelu Lukaku. Modli się przed i po meczu, a bramki strzela na zawołanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.