Rytuał szamański na Światowym Forum Ekonomicznym. Ksiądz: Jaki duch rządzi w Davos?

Rytuał szamański na Światowym Forum Ekonomicznym. Ksiądz: Jaki duch rządzi w Davos?
54. doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (Fot. PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER)
CNA/dm

Kapłan archidiecezji madryckiej w Hiszpanii, ksiądz Jesús Silva Castignani, zadał pytanie o duchowość rządzącą Światowym Forum Ekonomicznym, które obecnie odbywa się w Davos w Szwajcarii: „Jaki duch rządzi Davos?” - zapytał w poście z 17 stycznia na platformie X - podaje Catholic News Agency.

W ramach środowej sesji plenarnej w Davos, zatytułowanej „Klimat i przyroda: potrzebna jest reakcja systemowa”, wódz Putanny Yawanawá z amazońskiego plemienia Yawanawá, położonego w regionie Acre w północno-zachodniej Brazylii, odprawiła szamański rytuał.

Po wykonaniu kilku inwokacji, zacierając ręce, kobieta reprezentująca rdzenną ludność dmuchnęła w głowy uczestników, wśród których była dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa; prezes Banku Światowego Ajay Banga; dyrektor generalny IKEA, Jesper Brodin; i miliarder André Hoffmann.

Dowiedziawszy się o tym wydarzeniu, ksiądz Silva zadał w mediach społecznościowych cztery pytania na temat tego, co się wydarzyło: „a) Czy przyszło do głowy, aby zaprosić księdza na modlitwę? b) Czy wiemy, jakie duchy przywołuje Pani? c) Chrześcijaństwo jest obskurantystyczne, ale rozdzierający serca rdzenni mieszkańcy nie byli? d) Jaki duch rządzi Davos?”

Gospodarz wydarzenia uzasadnił obecność wodza Puttany stwierdzeniem, że „aby spojrzeć w przyszłość, musimy spojrzeć wstecz i zobaczyć, jakie były życzenia naszych przodków”.

Przed wykonaniem rytuału szamańskiego Puttany stwierdził, że „możemy złożyć nasze ręce, zjednoczyć nasze serca, zjednoczyć nasze myśli w tym samym kierunku, dla uzdrowienia planety i uzdrowienia duchowego”, zapewniając jednocześnie, że „kiedy zjednoczymy się w naszym myśleniu i naszych sercu, nasza Matka Ziemia nas wysłucha.”

Na zakończenie rytuału szaman zachęcił uczestników, aby złączyli ręce i unieśli je zgodnie.

CNA/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rytuał szamański na Światowym Forum Ekonomicznym. Ksiądz: Jaki duch rządzi w Davos?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.