5 kreatywnych pomysłów na wyjątkowy ślub

5 kreatywnych pomysłów na wyjątkowy ślub
(fot. pixabay.com)
Logo źródła: szlachetna paczka Joanna Gąsior, Ślub Pełen Miłości

Chcesz, aby Wasz ślub był inny niż wszystkie? Będzie. Najważniejsze, że pojawisz się na nim Ty i Twój ukochany - to gwarant unikalności. A co wyjątkowego możecie zaproponować swoim gościom, aby wyczekiwany przez Was dzień również im zapadł w pamięć? Odkryjcie 5 kreatywnych sposobów na to, jak ich zaskoczyć.

#1 Zaproszenia pełne słodyczy
Można tradycyjnie przygotować bardziej lub mniej klasyczne wersje papierowe - składane wzdłuż, w poprzek, zwijane w rulonik, a nawet składane w pudełko przewiązane kokardką. Niebanalnym pomysłem będzie filmik, w którym zaprosicie swoich gości w właściwy tylko dla was sposób na ślub i weselną zabawę. A dla tych panien lub panów, którzy uwielbiają piec i przygotowywać inne łakocie, idealnym rozwiązaniem będą ulubione muffinki lub pralinki z wetkniętymi w nie informacyjnymi chorągiewkami. To może wydawać się pracochłonne, ale w taki sposób nie tylko pokażecie, że Wam zależy - będziecie mieli też okazję podzielić się swoją niezwykłą pasją.

5 kreatywnych pomysłów na wyjątkowy ślub - zdjęcie w treści artykułu

#2 Winietki nie takie zwykłe!
Bez nich trudno sobie wyobrazić organizację dużego przyjęcia weselnego. Są gwarantem tego, że każdy z gości znajdzie swoje miejsce przy stole. Unikniemy przepychanek i pustych miejsc na jedno, dwa lub trzy krzesła, które ostatecznie ktoś będzie musiał zająć - nawet jeśli oznacza to siedzenie w towarzystwie nieznanych sobie osób. Dodatkowym atutem jest to, że zawsze świetnie i profesjonalnie wyglądają.

A czy muszą być klasyczną tekturką? Zdecydowanie nie! Na zachodzie bardzo wiele firm oferuje wiele oryginalnych sposobów, jak zaaranżować stoły weselne, a winietki wpleść w motyw przewodni przyjęcia. Ta moda powoli wchodzi na nasz rynek, możecie więc śmiało uwolnić swoją wyobraźnię. Marzy się Wam sceneria rodem z Hollywood?

Winietki mogą przybrać kształt płyt z wytłoczonymi gwiazdami niczym z Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Wasz ślub będzie eko? Listki lub kawałki odpowiednio przyciętego drewna imitującego pień sprawdzą się doskonale. Można też zastosować winietki stojące na patyczkach wbitych w słodkości, owoce (ich wybór zależy od przewodniej kolorystyki) albo karteczkę z imieniem i nazwiskiem dołączyć do upominku dla gości - z maleńką roślinką, mini-słoiczkiem miodu, buteleczką trunku - na pewno znajdziecie coś wyjątkowego.

#3 Moc dobra zamiast kwiatów
Chociaż kwiaty bardzo lubimy, musimy przyznać, że ich żywot jest krótki, a środki na nie przeznaczone można wykorzystać w inny, pożyteczniejszy, sposób. Chcecie sprawić, by miłość była najbardziej wyrazistym elementem waszego ślubu? Słusznie! Dużym zaufaniem narzeczonych cieszy się Ślub Pełen Miłości. Młodzi, piękni i z wielkim sercem, decydują się wesprzeć potrzebujących - w tym konkretnym wypadku rodziny SZLACHETNEJ PACZKI lub dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Jak się do tego zabrać? Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie projektu. Wkrótce po tym młoda para otrzymuje stylowe, bezpłatne wizytówki, które można dołączyć do zaproszeń dla gości, oraz unikalną skarbonkę - zaprojektowaną przez Violę Piekut - do której goście będą mogli wrzucić pieniądze podczas przyjęcia. W ten sposób dobro nowożeńców emanuje na wszystkich zebranych, a oni swoim szczęściem mogą podzielić się nie tylko z bliskimi, ale też z dziećmi lub rodzinami, które są w potrzebie.

Zaskocz gości pięknem Waszego uczucia. Odkryj Ślub Pełen Miłości >>

#4 Łakocie, które cieszą oczy
Będąc na przyjęciach weselnych u swojej rodziny i znajomych odniosłaś kiedyś wrażenie, że słodkości na stołach giną wśród warstw ozdobnych materiałów, kwiatów i innych bibelotów? I chociaż wystawione na pięknych paterach, które zajmują dużo miejsca, nie cieszą się największym powodzeniem? Jest na to sposób! Zaprojektuj własny kącik ze słodkimi przysmakami - tak zwany "candy bar".

Zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Tak przygotowany stolik przyciąga uwagę i możesz sama wymyślić jego aranżację lub skorzystać z przygotowanej już oferty. Powstaje coraz więcej firm, które profesjonalnie zajmują się przygotowaniem słodkich kącików, odpowiadając na indywidualne potrzeby młodych par. Jakie jeszcze widzimy korzyści? Sięgnięcie po babeczkę lub inne mięciutką piankę wymaga od gości wstania od stołu, a przecież to Tobie i Twojemu wybrankowi najbardziej zależy na tym, by jak najmniej czasu spędzili w pozycji siedzącej. Do czasu, aż usłyszą swój ulubiony kawałek muzyczny, to fontanna pełna czekolady będzie tym, co najskuteczniej ich do tego przekona.

Błogosławieństwo Młodej Pary. 6 kroków do spotkania z Papieżem - Sprawdź >>

#5 Flipomania!
Gipsowy aniołek, kilka drogich czekoladek, a może przypinka z zabawnym weselnym motywem? Doskonałym pomysłem na drobny upominek dla gości będzie też tak zwany flipbook, czyli krótka animacja powstała poprzez szybkie kartkowanie stron książeczki. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w organizacji przygotowania flipbooka, dzięki czemu realizacja waszego pomysłu nie będzie stanowić żadnego problemu.

Kilka dni przed ślubem narzeczeni zostają zaproszeni do studia na specjalną sesję zdjęciową. Mają do dyspozycji różne gadżety, takie jak okulary, peruki, różne nakrycia głowy, które mogą wykorzystać przy tworzeniu śmiesznych animacji. Młodzi też mogą zrezygnować ze zdjęć na rzecz kreskówkowych postaci - wybór należy do Was. A co może być tematem takiego flipbooka? Pani i pan młody w rysunkowej wersji podczas swojego pierwszego spotkania, szereg zdjęć układających się w jakąś krótką choreografię i co tylko sobie wymarzycie... Nie ograniczajcie swojej wyobraźni!

Jak się okazuje, obowiązkowe elementy związane z organizacją ślubów, wcale nie muszą być nudne. Tak naprawdę wiele zależy od kreatywności Twojej i Twojego wybranka. Sięgając po oryginalne, wybrane pod Wasze potrzeby i wartości rozwiązania, możecie pokazać gościom całe swoje piękno, a przez to sprawić, że Wasz ślub będzie jedyny w swoim rodzaju. Gotowi?

Ślub Pełen Miłości to wyjątkowy projekt dla zakochanych par młodych. Pięknie zamienia
marzenie o wielkiej miłości na gest, który zmienia życie potrzebujących.
Dowiedz się więcej: www.slubpelenmilosci.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.