Czy chcesz mieć ze mną dzieci?

Czy chcesz mieć ze mną dzieci?
(fot. shutterstock.com / aj)
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Czy rozmawialiście już ze sobą o waszych dzieciach? Jak to będzie? Jak sobie poradzicie?

Chciałbym mieć takie dzieci jak ty

Zastanawiając się nad dziećmi i wspólną przyszłością warto zadać sobie dwa pytania: czy chciałbyś, żeby twoja córka była podobna do twojej narzeczonej? Czy chciałabyś, żeby twój syn był podobny do twojego narzeczonego?

>> W narzeczeństwie planujemy ślub i wesele, a co z seksem?

DEON.PL POLECA


Te proste pytania pokazują, jakie wartości odnajdujemy w drugiej osobie i czy potrafimy ją kochać taką, jaka jest. Czy ten podobny do niej mały człowiek będzie budził w nas radość czy smutek?

Czego ode mnie oczekujesz?

Każdy z nas ma w sobie obraz matki i ojca wyniesiony z domu. Zazwyczaj albo bardzo chcemy ich naśladować albo bardzo chcemy się od nich odciąć. Nieraz nasze oczekiwania mogą wyrastać z różnych braków w dzieciństwie.

Jeżeli czegoś nie dostaliśmy, będziemy to chcieli dać swoim dzieciom. Jeżeli dostaliśmy czegoś za dużo, będziemy chcieli nasze dzieci od tego uwolnić. To błędne koło skrajności, które może doprowadzić nas do popełnienia kolejnych błędów, tym razem własnych.

Warto zapytać siebie nawzajem, czego ode mnie oczekujesz, myśląc o mnie jako o ojcu / matce naszych dzieci?

Marzę o córeczce / Marzę o synku

Bardzo często mężczyźni marzą o synu, z którym będą grali w piłkę nożną. Natomiast panie o córeczce, której będą kupowały kolorowe sukienki i robiły warkocze. To dobre i piękne pragnienia, ale co się stanie, jeśli tak nie będzie?

Jak kobieta może mądrze wychować syna, a mężczyzna córkę? Opowiadając sobie nawzajem o tych światach. Żona może opowiedzieć mężowi o tym, czego potrzebuje mała dziewczynka. Mąż może opowiedzieć żonie o tym, czego potrzebuje mały chłopiec. Mamy obok siebie kompendium wiedzy, z którego warto korzystać.

Zadanie domowe

Czy chcesz mieć ze mną dzieci? Co czujesz, kiedy o tym myślisz?

Czy chciałbyś mieć córkę taką jak ja? Czy chciałabyś mieć syna takiego jak ja?

Czego oczekuję od ciebie jako od ojca / matki naszych dzieci?

Czego się obawiam, myśląc o sobie jako o ojcu / matce naszych dzieci?

Jakich błędów swoich rodziców chciałbyś / chciałabyś uniknąć a co było dla ciebie inspiracją?

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Czy chcesz mieć ze mną dzieci?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.