Dawid Kubacki wziął ślub. Przed nim nowy rozdział życia

Dawid Kubacki wziął ślub. Przed nim nowy rozdział życia
(fot. facebook.com/dawid.kubacki.official/)
facebook.com/dawid.kubacki.official / jp

Przed każdym skokiem robi znak krzyża, o czym mówi: "to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję". Podkreśla także, że to pomaga mu być lepszym zawodnikiem.

Dawid Kubacki i Marta Majcher spotykali się już od kilku lat. Zaręczyli się w 2018 roku w czasie wakacji w Egipcie. Narzeczona towarzyszyła mu podczas wielu konkursów, nawet w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej.

Wiara jest dla niego bardzo ważna, przed każdym skokiem robi znak krzyża, o czym mówi: "to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję". Podkreśla także, że to pomaga mu być lepszym zawodnikiem.

Mówi o tym dla Onet.pl: "dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie. Tak, jakbym miał przy sobie psychologa. Dzięki temu ze spokojem podchodzę do pewnych rzeczy, mając świadomość, że ma się wsparcie z góry. Dlatego jest to może trochę taki środek psychologiczny. U mnie to się sprawdza. Identyfikuję się z tym i nie jest to dla mnie wstydliwy temat. Nie uważam, żebym musiał się ograniczać albo tłumaczyć, dlaczego to robię".

Ślub odbył się w sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce, w tym samym kościele, w którym małżeństwo zawarli Kamil Stoch i jego żona, Ewa. Na uroczystości pojawili się też koledzy skoczkowie: Kamil Stoch z żoną, Maciej Kot z dziewczyną, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Wolny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dawid Kubacki wziął ślub. Przed nim nowy rozdział życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.