Modlitwa zakochanych

Modlitwa zakochanych
(fot. shutterstock.com)
Gigi Avanti /br

Każdy, kto doświadczył łaski wzajemnej miłości, wie jak bardzo trzeba o nią dbać. Zobacz niezwykłą modlitwę, która pozwala wyrazić wdzięczność za dar zakochania i odnaleźć umocnienie w Bożej Miłości.

Panie, dziękujemy Ci, że dałeś nam miłość. Pomyślałeś o nas razem jeszcze przed nastaniem czasu; i od tamtej pory pokochałeś nas takimi: jedno obok drugiego. Nasza miłość zrodziła się z Twojej niezmierzonej nieskończoności. Spraw, aby trwała ona zawsze i aby wzrastała każdego dnia, i abyśmy nigdy nie zapomnieli o Tobie.

Panie, który wiesz o nas wszystko, spraw, abyśmy my również nauczyli się sztuki poznania Ciebie. Daj nam odwagę przekazywania sobie wszystkich naszych uczuć, pragnień, ideałów i naszych obaw. Aby nieunikniona szorstkość naszych charakterów, nieporozumienia nie rozdzieliły nas nigdy, ale abyśmy, z Twoją pomocą, mogli je pokonać i mieli wolę wzajemnego przebaczenia i zrozumienia się.

Daj, o Panie, każdemu z nas radosną fantazję tworzenia każdego dnia nowych sposobów wyrażania szacunku i czułości: spraw, aby życie małżeńskie, które niedługo rozpoczniemy, prowadziło nas nieustannie do spotkania z Tobą, który jesteś Miłością, od której nasza miłość oderwała się jak mała iskierka.

DEON.PL POLECA

Panie, jesteśmy szczęśliwi, że się kochamy, tak jak jesteśmy szczęśliwi, że kochamy Ciebie. Zasmuca nas to, że nie ma miłości między ludźmi.
A czasami również nasza miłość maleje. Prosimy Cię zatem, mocą łaski, którą otrzymaliśmy na chrzcie, o możliwość dotrzymania naszych zobowiązań uczciwości, wierności i wolności.

Nie pozwól, aby nasze gesty miłości były wyrazem małostkowości i egoizmu. Nie odbieraj nam smaku ryzyka w naszym chrześcijańskim zaangażowaniu w miłość. Ale ostrzeż nas w porę, kiedy nadużywamy Twojej cierpliwości. Jeśli zgodzisz się je przyjąć, ofiarujemy Ci siłę naszego wieku, siłę naszej miłości, świadectwo naszego powołania do małżeństwa.

Wyznajemy na koniec naszą dumę z posiadania wiary w Ciebie, który jesteś Miłością. I ośmielamy się mieć nadzieję, że zawsze będziemy mogli realizować nasze podobieństwo do Ciebie, który jesteś Miłością.

Dziewico Mario, Twojej wierności, która umożliwiła Bogu przyjęcie naszego ciała, poświęcamy każde nasze spotkanie. Aby każdy gest trwał w nieskończoność. Również wtedy, gdy będziemy zmęczeni. A przede wszystkim, kiedy będziemy się czuli samotni. Dobrze jest, o Matko, kiedy jesteś blisko nas.
Amen.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Modlitwa zakochanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.