Podczas ŚDM w Krakowie zdecydowali, że chcą być razem. Teraz polecieli w podróż poślubną do Panamy

Podczas ŚDM w Krakowie zdecydowali, że chcą być razem. Teraz polecieli w podróż poślubną do Panamy
(fot. Urszula Rogólska / Foto Gość)
bielsko.gosc.pl / jp

Bożena śmieje się, że "Pan Jezus ma lepsze pomysły". Oboje byli przekonani, że nie zbudują związku, bo nie czuli do siebie "tego czegoś".

Byli wolontariuszami podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To wtedy zdecydowali, że chcą być razem na zawsze. Do ich obowiązków należało zorganizowanie sekcji medialnej, przede wszystkim byli ekipą od "gaszenia pożarów", czyli od wszelkich niespodzianek.

Bożena śmieje się, że "Pan Jezus ma lepsze pomysły". Oboje byli przekonani, że nie zbudują związku, bo nie czuli do siebie "tego czegoś". Przyjaźnili się, ale nie myśleli o sobie poważniej. Podczas organizacji Dni w Diecezji spędzili ze sobą bardzo dużo czasu, zmierzyli się z wieloma trudnymi sytuacjami i to ich przekonało o decyzji. Bożena podkreśla, że zrozumiała, że "z  tym człowiekim jest w stanie przejść przez wszystko".

Po roku związku Krzysztof poprosił Bożenę o rekę, pobrali się we wrześniu w 2018 roku. Ich historia była od samego początku połączona ze Światowymi Dniami Młodzieży. Marzyli o wyjeździe do Panamy, ale ciężko było im pogodzić koszty ślubu i wesela z pielgrzymką. Tak z pomocą pojawili się księża - Andrzej Wołpiuk i Łukasz Listwan.

DEON.PL POLECA

Bożena pierwszy raz na ŚDM przyjechała do Madrytu w 2011 roku. Potem razem z księdzem Andrzejem pojechała na Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodych. Po tym wyjeździe ksiądz zaprosił ją i Krzysztofa na kolejne forum, poznali się w drodze.

Po ślubie zaangażowali się w chór parafialny w Aleksandrowicach (koło Bielska), a teraz współtworzą grupę ewangelizacyjną, która przygotowuje młodych do bierzmowania.

Na Światowe Dni Młodzieży jadą do Panamy już jak małżonkowie. Nie zaliczają się już do młodych, którzy potrzebują podjąć decyzję o wyborze drogi życiowej. "My tę decyzję już podjęliśmy" - mówi Krzysztof.

Podczas ŚDM w Krakowie zdecydowali, że chcą być razem. Teraz polecieli w podróż poślubną do Panamy - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Urszula Rogólska / Foto Gość)

O swojej podróży poślubnej mówią: "To nie będzie wycieczka luksusowym statkiem na Karaiby. Liczymy na kawałek podłogi i... damy radę". Pielgrzymom chcą przywieźć różańce.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie będą trwały od 22 do 27 stycznia 2019 roku. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do specjalnego Serwisu Pielgrzymkowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

Podczas ŚDM w Krakowie zdecydowali, że chcą być razem. Teraz polecieli w podróż poślubną do Panamy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.