Sposób na najpiękniejszy ślub [ŚWIADECTWO]

Sposób na najpiękniejszy ślub [ŚWIADECTWO]
(fot. shutterstock.com)
kw

Wymarzony ślub to nie tylko wesele. Tak naprawdę zbyt często zapominamy, co sprawia, że ten dzień jest naprawdę wyjątkowy. To sprawdzony sposób, choć to żadna tajemnica. Poznajcie go.

Skupiamy się na przygotowaniach, gorączce przedślubnej, zaproszeniach... A zapominamy, że istotą tego dnia jest samo zawarcie sakramentu oraz towarzysząca mu Msza święta. Choć pary młode często zwracają uwagę na np. oprawę muzyczną czy to, co najbardziej widoczne (kwiaty pod ambonką), to w trakcie przygotowań nie pamiętają o tym, by zadbać o wybór czytań czy homilię.

DEON.PL POLECA
Przygotowaliśmy dla was 3 wskazówki, nad czym warto popracować w czasie przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu:

1. Czytania + psalm

Przed ceremonią warto wspólnie wybrać odpowiednie czytania. Być może jest taki fragment Pisma świętego, który porusza Was oboje? Może macie jakiś ulubiony psalm? Jeśli tak, powiedzcie księdzu, czy to właśnie te teksty mogą pojawić się w czasie Liturgii Słowa.

2. Przysięga małżeńska

Niektórzy wprowadzają w momencie przysięgi wyjątkowe elementy, np. zapraszają całą rodzinę, by stanęła wokół pary młodej. Warto też nauczyć się jej na pamięć, by wypowiadać ją patrząc w oczy współmałżonka, a nie na kartkę.

3. Taca / zbiórka na cel charytatywny

O tym napiszemy niebawem nieco więcej, ale pamiętajcie, że warto zorganizować jakąś zbiórkę w czasie ślubu. Jest mnóstwo organizacji, które możecie wesprzeć wraz z gośćmi. Trzeba tylko pamiętać, by napisać na zaproszeniu, że np. prosicie, by "zamiast kwiatków wesprzeć zbiórkę na..., która odbędzie się po Mszy / w czasie Mszy" (to trzeba ustalić z księdzem).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sposób na najpiękniejszy ślub [ŚWIADECTWO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.